Ziobro odwołał sędziów najlepszego sądu w Polsce. I takiej odpowiedzi się nie spodziewał

Odwołani faksem prezes i wiceprezes Sądu Rejonowego w Żorach zwrócili się do ministra sprawiedliwości o podanie faktycznych powodów ich odwołania – pisze portal naTemat informując, że to – jak pokazują statystyki – jeden z najlepszych sądów w Polsce. Czy Zbigniew Ziobro przyzna, że kieruje się względami politycznymi, a nie merytorycznymi?

Z podanej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości informacji uzasadniającej odwołanie 11 prezesów sądów na Śląsku, w tym Sądu Rejonowego w Żorach wynika, że przyczyną ich odwołania były słabe wyniki efektywności w I połowie 2017 roku.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Do Stowarzyszenia Sędziów Iustitia dotarł tymczasem list odwołanych prezesa i wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żorach – sędziów Katarzyny Foryś i Miłosza Dubiela. Wskazują w nim, że według danych statystycznych za rok 2017 Sąd Rejonowy w Żorach był na drugim miejscu w kraju, jeśli chodzi o ilość załatwianych spraw w porównaniu do spraw wpływających do tego sądu.

Kilka dni po ich odwołaniu – z funkcji prezesa tego sądu zrezygnował świeżo powołany sędzia Cezary Podsiadlik. Ale jest już nowa prezes sędzia Lidia Pazera-Lepich, która pracowała dotąd w tym samym sądzie.

Źródło: NaTemat