Ziobro odwołał sędziów najlepszego sądu w Polsce. I takiej odpowiedzi się nie spodziewał

Odwołani faksem prezes i wiceprezes Sądu Rejonowego w Żorach zwrócili się do ministra sprawiedliwości o podanie faktycznych powodów ich odwołania – pisze portal naTemat informując, że to – jak pokazują statystyki – jeden z najlepszych sądów w Polsce. Czy Zbigniew Ziobro przyzna, że kieruje się względami politycznymi, a nie merytorycznymi?

Z podanej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości informacji uzasadniającej odwołanie 11 prezesów sądów na Śląsku, w tym Sądu Rejonowego w Żorach wynika, że przyczyną ich odwołania były słabe wyniki efektywności w I połowie 2017 roku.

Do Stowarzyszenia Sędziów Iustitia dotarł tymczasem list odwołanych prezesa i wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żorach – sędziów Katarzyny Foryś i Miłosza Dubiela. Wskazują w nim, że według danych statystycznych za rok 2017 Sąd Rejonowy w Żorach był na drugim miejscu w kraju, jeśli chodzi o ilość załatwianych spraw w porównaniu do spraw wpływających do tego sądu.

Kilka dni po ich odwołaniu – z funkcji prezesa tego sądu zrezygnował świeżo powołany sędzia Cezary Podsiadlik. Ale jest już nowa prezes sędzia Lidia Pazera-Lepich, która pracowała dotąd w tym samym sądzie.

Źródło: NaTemat

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
bbjewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
Gość
ewa

Prawo kaduka czyli zamordyzm

bbj
Gość
bbj

Pazera – ciekaw nazwisko. I przyjęła tęposadę?