20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSkandaliczne słowa senatora PiS o gwałcie. Miejcie pretensje do natury

Skandaliczne słowa senatora PiS o gwałcie. Miejcie pretensje do natury

 

Według najnowszego projektu ustawy, pod którym podpisało się już 800 tysięcy osób, kobiety będą zmuszane do rodzenia chorych dzieci – także tych poczętych w wyniku przestępstwa. Jan Maria Jackowski znany ze swoich radykalnych poglądów nie przejmuje się losem skrzywdzonych kobiet. W rozmowie z dziennikarzami na temat propozycji złożonej przez komitet Zatrzymaj aborcję, którą poparli politycy najwyższych szczebli, w tym premier Beata Szydło czy prezydent Andrzej Duda, powiedział, że to nie wina polityków, ale kobiet, bo… rodzą dzieci.

„Jak pan myśli, jak będą czuły się kobiety, które zostaną zmuszone urodzić chore dziecko tylko po to, by patrzeć jak umiera, ponieważ wady płodu były nieodwracalne i dziecka nie da się uratować?” – zapytała dziennikarka.

Reklamy

„Proszę mieć pretensje do natury, a nie do polityków” – powiedział i dodał: „Tak zostaliśmy stworzeni, że to kobieta jest matką i są różne sytuacje. Mężczyźni żyją statystycznie krócej, a kobiety dłużej. To jest dyskryminacja mężczyzn ze względu na wiek. Czy w związku z tym powinniśmy wprowadzić wyrównanie wieku, żeby to w jakiś sposób rozwiązać?” Na koniec stwierdził: „Wszystkich sytuacji się nie rozwiąże, również takich bolesnych. One były, są i będą. Taka jest natura.”

jego wypowiedź nie przeszła bez echa w mediach społecznościowych.

A my przypominamy, że senator jest ojcem sześciu córek. Nic tylko pogratulować im empatycznego ojca.

 

Musisz o tym wiedzieć!