18 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieTajemnicze szkolenia dla rządu za 4 miliony złotych. Za wszystkim stoi Opus...

Tajemnicze szkolenia dla rządu za 4 miliony złotych. Za wszystkim stoi Opus Dei

Kilkudziesięciu kluczowych polskich urzędników państwowych, m.in. Patryk Jaki, bierze udział w szkoleniach, za którymi stoi wpływowa katolicka organizacja Opus Dei – informuje „Rzeczpospolita”.

Jak podaje gazeta, w kursie organizowanym przez IESE Business School, uczelni prowadzonej przez Opus Dei, uczestniczy 60 polskich urzędników. Między innymi: Patryk Jaki i Łukasz Piebiak z Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Jadwiga Emilewicz i Paweł Chorąży z Ministerstwa Rozwoju.

Reklamy

Kursanci nie płacą ani złotówki. Na ich edukację przeznaczono cztery miliony złotych ze środków unijnych. „Opus Dei działa na niejasnych zasadach, a jego członkowie nieformalnie się wspierają. Może rząd spłaca jakieś długi wobec tej organizacji?” – pyta Anna Maria Żukowska, rzeczniczka SLD.

„Nasi wykładowcy to światowa elita. Prowadzili zajęcia dla menedżerów z największych światowych korporacji. (…) Wiceministrowie odpowiadają za gigantyczne budżety. W interesie całego państwa jest to, by uczyli się od najlepszych” – odpowiedział jej Patryk Jaki.

Źródło: Rzeczpospolita

Musisz o tym wiedzieć!