PiS to partia bolszewicka? Ostro o układzie władzy

Mam zupełnie poważną propozycję – może niech po prostu Prawo i Sprawiedliwość mianuje radnych, wójtów i burmistrzów? Po co tworzyć fikcję wyborów? – napisał na portalu społecznościowym Paweł Kukiz.

Polityk i zwolennik Jednomandatowych Okręgów Wyborczych zanalizował ostatnie miesiące rządów Prawa i Sprawiedliwości, którą porównał do… partii bolszewickiej.

„To wszystko, co się dzieje od czasów zmian w TK nie ma absolutnie nic wspólnego z systemem demokratycznym, więc jaki jest sens ciągłego tworzenia pozorów demokracji?” – zapytał Kukiz na Facebooku. „Ludzie NIE CHCĄ demokracji. Powiedzmy sobie jasno- PiS ma pełnię władzy, którą dało mu 6 mln wyborców i ci wyborcy chcą władzy absolutnej PiS-u. Obecna konstytucja umożliwia PiS-owi robienie praktycznie wszystkiego, co mu się podoba i to prawie zawsze ZGODNIE Z PRAWEM. W Sejmie mają większość, w każdej Komisji Sejmowej – też. Z nikim nie muszą a przede wszystkim NIE CHCĄ rozmawiać. Więc po co się szarpać?
(…) To partia mentalnie bolszewicka a takiej partii tylko ulica jest w stanie się postawić. Nikt inny nie da jej rady. Ustawią sobie ordynację pod siebie, zawłaszczą wszystko i dopiero, gdy nastąpi jakieś gospodarcze załamanie albo zawirowanie na szczytach władzy w partii zaistnieje nadzieja na państwo obywatelskie. Dopiero wtedy, gdy większość powie „dość” a na to się nie zanosi.” – stwierdził Kukiz.  

Źródło: Facebook

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Andrzej Muras Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej Muras
Gość
Andrzej Muras

„PiS to partia bolszewicka” – masz Kukiz rację, ale jak PiS-owi bez wazeliny w D… właziłeś, to o tym nie wiedziałeś. A wiedział o tym każdy, kto miał w miarę funkcjonujący rozum, wódą i prochami nie przyćmiony.