Czy to już wojna informacyjna? Prorządowa telewizja wymyśliła cytat, by skrytykować Donalda Tuska

Środowe zatrzymanie gen. Piotra Pytla i reakcja Donalda Tuska odbiły się szerokim echem w prawicowych mediach. Telewizja Republika postanowiła pójść o krok dalej i przypisała byłemu premierowi Polski słowa, których w ogóle nie powiedział. Co prawda, tytuł został zmieniony po kilkudziesięciu minutach, ale wiele osób zdążyło go zauważyć i skrytykować.

Po zatrzymaniu przez Żandarmerię Wojskową gen. Pytla szef Rady Europejskiej jednoznacznie skomentował to zdarzenie.”Jestem dumny, że jako premier mogłem współpracować z generałami Pytlem i Noskiem. Byli i są wzorem odpowiedzialności, patriotyzmu i honoru” – napisał Tusk.

Tymczasem Telewizja Republika poprosiła Tomasza Sakiewicza o skomentowanie całej sytuacji. Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” stwierdził, że słowo honor, to bardzo trudne słowo w przypadku Donalda Tuska. „Tusk próbuje bronić swojego podwładnego dlatego, że obojętnie jak duży zakres win zostanie mu udowodniony to i tak, ta sprawa bardzo mocno uderzy w Tuska. Nie ma takiej możliwości, żeby ona nie uderzyła w Tuska” – powiedział dziennikarz w rozmowie z TV Republika. Podczas tej rozmowy Sakiewicz pokusił się o analizę tweeta przewodniczącego Rady Europejskiej. „Donald Tusk wysyła pewnie sygnał w taki sposób, jak może w tej chwili wysłać – kolego nie syp, jesteśmy z Tobą”!”.

Dziennikarze TV Republika w tytule swojego artykułu przypisali Tuskowi wymyślone przez Sakiewicza słowa. „Tusk do Pytla: Kolego nie syp, jesteśmy z tobą!”. Internauci nie zostawili na redakcji suchej nitki. „Szanuję TV Republikę dlatego muszę zastrzec, że tego rodzaju mylący tytuł czyniący z komentarza wypowiedź w języku pierwszego stopnia nie uchodzi.” – napisał jeden z wiernych stacji widzów.

Redakcja na szczęście po kilkudziesięciu minutach zrozumiała, że ich działanie było zagrywką poniżej pasa i zmieniła tytuł. Jest to o tyle ciekawe, że slogan reklamowy TV Republika brzmi: „Telewizja Republika – włącz prawdę”.

Źródło: Wirtualna Polska, Twitter

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o