Sukcesy rządu, premier i poszczególnych ministrów są stałym tematem „Wiadomości” TVP. We wtorek aż trzy materiały, w sumie 7 minut, poświęcono jednemu z nich – wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Tak dużo czasu poświęconego Morawieckiemu nietrudno połączyć z pojawiającymi się od jakiegoś czasu – a szczególnie wczoraj i dziś – plotkami o tym, że w zapowiadanej rekonstrukcji rządu Morawiecki zastąpi Szydło i zostanie premierem.

Reklamy

Najpierw był temat: „Wielki sukces Planu Morawieckiego”. Wynikało z niego, że rosną wskaźniki gospodarcze, prognozy ekspertów, a co równie ważne – mamy też „sprawiedliwi podział dóbr”. Szczególnie to ostatnie zawdzięczamy Morawieckiemu – poinformowały „Wiadomości”. Eksperci chwalili „ambitne programy społeczne” i „uszczelnienie systemu podatkowego”, a także sprowadzanie zagranicznych inwestorów. – Wicepremier Morawiecki reprezentuje też interesy polskiego biznesu w Brukseli – stwierdził dziennikarz.

Kolejny temat pt. „Plan Morawieckiego unowocześnia Polskę” informował, że Agencja Rozwoju Przemysłu, podległa Morawieckiemu, uzdrowiła finanse Przewozów Regionalnych. Na plusie są też inne spółki kolejowe, a na „polskich torach trwają największe w historii prace”. „Plan Morawieckiego unowocześnia” nie tylko koleje, lecz też lotnictwo, bo „Centralny Port Komunikacyjny pozwoli rozwinąć skrzydła LOT-owi.”

Z kolejnego materiału dowiedzieliśmy się, że „Polacy ufają Mateuszowi Morawieckiemu”, który „stał się wręcz symbolem polskiej gospodarki, która ma się świetnie, a ma być jeszcze lepiej.” Materiał kończył się stwierdzeniem: „Po rekonstrukcji rządu jego rola ma być jeszcze większa.”

Trafnie to wszystko skomentowano na Twitterze:

Wydaje nam się, że Urban jest dumny z Kurskiego.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Wiadomosci TVP

Poprzedni artykułMamy rząd teoretyczny? Kamera zarejestrowała znamienne słowa Szydło
Następny artykułKosiniak-Kamysz wypunktował prezydenta. Niech zakończy konflikt generowany przez PiS