Premier witała się z ministrami przed wtorkowym posiedzeniem rządu. Kiedy podeszłą do szefa resortu środowiska, padły słowa: “W czwartek mam o 10 teoretycznie audiencję u Franciszka. Co mam zrobić? Zostać? Niech pani premier podejmie decyzję” – mówi Jan Szyszko. “Nie, może mnie nie odwołają do czwartku. Niech pan jedzie” – odpowiada mu szefowa rządu. Rozmowę zarejestrowała kamera Polsat News.

O tym, czy dojdzie do zmiany na stanowisku premiera ma się okazać w najbliższych dniach. W poniedziałek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej odbyła się narada, podczas której poruszano m.in. temat rekonstrukcji rządu.

Reklamy

Według RMF FM, najnowszy scenariusz autorstwa Jarosława Kaczyńskiego przewiduje, że wicepremier Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na stanowisku szefa rządu.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana we wtorek, czy jest już znany termin rekonstrukcji rządu, odpowiedziała, że żaden konkretny termin nie został jeszcze wyznaczony.

Potwierdziła jednak, że padło nazwisko Morawieckiego.

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułSkandal! Władza zakaże prywatnych karetek?
Następny artykułPiSowska telewizja tworzy wirtualną rzeczywistość w Polsce. Brak realnych sukcesów rzadu zastąpiono propagandą