[Counter-Box id="1"]

‘Mówicie o sobie: jesteśmy silni, zwarci i gotowi. Silni w gębie, zwarci przy żłobie i gotowi do ucieczki przed problemami Polaków!” – tak lider ludowców celnie podsumował działania rządu PiS. Prezes PSL wypunktował rząd PiS i wszystkie jego zaniechania.

“Stchórzyliście przed rządzeniem. Nie zostawiliście opozycji, ale Polaków z ich problemami” – podsumował zachowanie posłów PiS Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców celnie obnażył hipokryzję PiS punktując zaniedbania rządu Beaty Szydło. Prezes PSL wskazywał z jakimi problemami zostawili Polaków rządzący. – “Zostawiliście samotne matki głosując przeciwko zasadzie ‘Złotówka za złotówkę’ i pozbawiając je świadczenia na swoje dzieci. Teraz muszą udowadniać, że nie są wielbłądem, żeby dostawać pomoc. Zostawiliście seniorów. Nie ma darmowych leków, które obiecaliście im w kampanii wyborczej. Nie mogą kupić węgla na opał na zimę, bo kosztuje ponad 1000 zł za tonę. Tegoroczna waloryzacja zostawiła ich z 5 zł podwyżki świadczeń. Zostawiliście rolników. Nie obchodzi was szalejący ASF, który rozlał się już po drugiej stronie Wisły. Zwijacie polską wieś. Podnieśliście z dnia na dzień rolnikom wiek emerytalny. Sadownicy zostali pozostawieni bez pomocy po tegorocznych przymrozkach. Nie zostawiliście jedynie przedsiębiorców! Ich codziennie odwiedzacie z kontrolami, uniemożliwiając im pracę. Zostawiliście rodziców podwyższając ceny za leki dla dzieci po przeszczepie. Obiecanych dentobusów próżno szukać na ulicach miast.
Prezes PSL wypomniał również rządowi zaniechania w sprawie smogu. “48 tys. Polaków rocznie umiera z powodu zanieczyszczeń powietrza. A wy mówicie, że to ‘problem teoretyczny’. Śmierć 48 tys. rodaków to dla tego rządu problem teoretyczny!” – przypomniał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Reklamy
Poprzedni artykułKurski nie jest prezesem TVP? Dokument złożył za późno
Następny artykułTrybunał Konstytucyjny to fikcja? Prezes Przyłębska kilkukrotnie odwiedzała siedzibę PiS