Roman Giertych zapowiada wystąpienie do Komisji Europejskiej z wnioskiem o uznanie, iż TVP powinna zwrócić pieniądze z abonamentu do Skarbu Państwa. Będzie chciał także zbadania zasad udzielania ostatnich pożyczek telewizji. Wszystko przez to, że publiczny nadawca odmówił emisji reklamy jego nowej książki. Donosi portal Wirtualne Media.

– Idę na wojną z TVP i będę ją toczył wszelkimi prawnymi sposobami – powiedział dla Wirtualnemedia.pl Giertych, który jest autorem wydanej pod koniec listopada przez Wydawnictwo Eco Redonum książki „Kronika Dobrej Zmiany” zawierającej jego polityczne felietony z ostatnich dwóch lat, ukazujące się głównie na portalu naTemat.pl.

Reklamy

Felietony miały być także reklamowane w TVP, jednak władze telewizji odmówiły ostatecznie emitowania spotu. “Powołano się na to, że spot może naruszać dobre imię Jacka Kurskiego i Jarosława Kaczyńskiego. W którym konkretnie momencie miałoby to nastąpić, niestety nie wskazano” – powiedział Roman Giertych w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Zapewnił przy tym, że wszystkie informacje podawane w spocie są prawdziwe. “Mowa jest tam o tym, że sąd uznał Kurskiego za kłamcę, a teraz rządzi telewizją. Sama prawda, mam na to prawomocny wyrok. Jest też powiedziane, że Kaczyński dla wyznawców jest naczelnikiem Polski, a resztę ma za gorszy sort. Czy to może stanowić naruszenie dóbr tych panów? Moim zdaniem: nie” – stwierdził prawnik.

Ponieważ – zdaniem autora publikacji – telewizja publiczna odmówiła emisji reklamy bezpodstawnie, on sam zamierza walczyć “wszystkimi dostępnymi metodami prawnymi” o to, by spot jednak pojawił się w stacjach Telewizji Polskiej. Ale także o to, by Komisja Europejska zbadała, czy nie istnieje konieczność zwrotu abonamentu przez TVP do kasy Skarbu Państwa. “W związku z naruszeniem ustawy o radiofonii i telewizji, artykułu 21 ust. 2 pkt. 4, mówiącego o prawie do reprezentowania przez obywateli swoich poglądów. Ta telewizja stała się jawnie telewizją partyjną, więc ja pójdę z nią na wojnę. Ktoś to musi zrobić” – powiedział Roman Giertych, który sprawę opisał na portalu Facebook.

Na to wszystko odpowiedział mu na portalu Twitter Cezary Gmyz.

Przypomniał w ten sposób hasło z demonstracji uczniów sprzed ponad 10 lat, kiedy Giertych był ministrem edukacji narodowej.

Roman Giertych w rozmowie z portalem Wirtualnemedia potwierdził, że zamierza poinformować prokuraturę o tym, że reporter TVP ma swoim wpisem nawoływać do zamordowania go. Zawiadomienie w tej sprawie ma trafić do prokuratury w ciągu kilku dni.

Źródło: Wirtualnemedia, Twitter, Facebook

Poprzedni artykułMorawiecki uderza w firmy. Niekorzystne zmiany w podatkach
Następny artykułCzekają nas protesty społeczne? Prezydent podpisze ustawy likwidujące niezależność sądów.