[Counter-Box id="1"]

“Okazało się, że prezydent zawodzi tych, którzy mu zaufali” – powiedział w “Jeden na jeden” na portalu TVN przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Odniósł się do prezydenckich ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym przyjętych przez Sejm z poprawkami Prawa i Sprawiedliwości.

Przyjęcie bez poprawek nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz ustawy o Sądzie Najwyższym zarekomendowała Senatowi komisja praw człowieka, praworządności i petycji. W piątek obie ustawy prezydenckie z poprawkami PiS przyjął Sejm.

Reklamy

Szef PO Grzegorz Schetyna, odnosząc się do tego faktu, podkreślił w internetowej dogrywce “Jeden na jeden”, że “Polacy zostali oszukani przez prezydenta Andrzeja Dudę”. Dodał, że protestując w lipcu, wierzyli w jego weta i zatrzymanie złej reformy sądów. “Potem okazało się, że prezydent zawodzi tych, którzy mu zaufali” – powiedział Schetyna. zapytany, dlaczego w tej sytuacji przed Pałacem Prezydenckim nie ma demonstracji zawiedzionych obywateli, ocenił, że dzisiaj nie ma atmosfery protestu i walki o sądy.

Schetyna zwrócił uwagę, że PiS swoimi działaniami skutecznie przesłania kwestię sądownictwa. Chodziło mu o zmiany w rządzie – dymisję Beaty Szydło i powołanie na stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego. Schetyna podkreślił, że jeśli prezydent nie zawetuje ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, nie wyklucza, że Platforma Obywatelska zmieni sposób postępowania.

Źródło: TVN24

Poprzedni artykułCzeka nas likwidacja Sejmu? PiS chce ograniczyć rolę parlamentu
Następny artykułTrwa atak na niezależność mediów? PiS boi się krytyki.