20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieJest potwornie drogo! Oto prawdziwy obraz Polski.

Jest potwornie drogo! Oto prawdziwy obraz Polski.

Tak wysokiego wzrostu cen nie było od 2012 r. Inflacja wynosi aż 2,5 proc.  donosi FAKT i pyta czy to oznacza, że szykują się nam bardzo drogie święta. Tabloid informuje, że w listopadzie żywność była droższa niż rok wcześniej o 6,5 proc.

Analitycy banku BGŻ BNP Paribas prognozują, że w grudniu ceny żywności będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. „Obserwowany w Polsce w ostatnich miesiącach 2017 r. poziom cen żywności jest najwyższy od początku XXI wieku. W porównaniu z grudniem 2000 r. ceny detaliczne żywności w naszym kraju wzrosły o 50 proc., czyli znacznie więcej niż ceny wszystkich towarów i usług konsumpcyjnych, których poziom w tym okresie zwiększył się o ponad 40 proc. Oznacza to, że żywność stała się relatywnie droższa wobec innych towarów i usług konsumpcyjnych” – powiedział Paweł Wyrzykowski, ekspert rynków rolnych w Banku BGŻ BNP Paribas.

Reklamy

 

Jedyny produkt spożywczy, z tych podstawowych, jaki potanieje to cukier. To efekt zniesienia limitu kwot produkcji cukru na terenie Unii Europejskiej, za czym poszło zwiększenie produkcji. Można się spodziewać, że cukier będzie w grudniu tego roku tańszy o ok. 10 proc. niż w 2016 r.

Źródło: Fakt

Musisz o tym wiedzieć!