[Counter-Box id="1"]

Finansowanie działalności Tadeusza Rydzyka z państwowych pieniędzy na wielką skalę trwa od dwóch lat, czyli odkąd władzę w Polsce objęło Prawo i Sprawiedliwość. Do tej pory wpłaty przekazane księdzu z Torunia z ministerstw i podległych im instytucji przekroczyły sumę 73 milionów złotych – informuje TVN.

Dziennikarz “Czarno na białym” sprawdził, kto się dołożył do interesów Rydzyka. Wśród nazwisk m.in.: Minister Mariusz Błaszczak, minister Antoni Macierewicz, minister Jan Szyszko, minister Zbigniew Ziobro, minister Beata Kempa.

Reklamy

Na początku 2016 roku Państwowy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zawarł ugodę z fundacją Lux Veritatis. Fundacja ojca Rydzyka otrzymała ponad 26 milionów złotych odszkodowania za cofnięcie przez rząd Platformy Obywatelskiej projektu geotermii toruńskiej. To pierwszy ogromny zastrzyk gotówki z państwowych pieniędzy dla Rydzyka. Na liście “darczyńców” Rydzyka znalazły się między innymi: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Rolnictwa, Ministerstwo Rozwoju i Finansów, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Kultury czy Instytut Książki oraz wiele, wiele innych. W sumie ponad 40 pozycji. Suma wszystkich dokonanych wpłat opiewa na ogromną kwotę ponad 73 milionów złotych.

“To jest wysysanie państwa przez Tadeusza Rydzyka w sposób przemysłowy już dzisiaj” – komentuje poseł PO Sławomir Neumann. Jest on autorem strony internetowej o nazwie Dług Wdzięczności. Zlicza na niej, kto i jaką kwotą powiększył majątek ojca Rydzyka. Zestawienie to opracowuje na podstawie doniesień medialnych i interpelacji poselskich.

Źródło: tvn24

Poprzedni artykułPiS chce cenzury internetu. Wyciekł projekt ustawy o zabraniu Polakom wolności sieci
Następny artykułAmerykańskie władze ostro krytykują PiS. Wolne media są podstawą demokracji