24 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolityka krajowaŻenujące! Morawiecki wyjechał przed zakończeniem unijnego szczytu bo spieszył się na partyjną...

Żenujące! Morawiecki wyjechał przed zakończeniem unijnego szczytu bo spieszył się na partyjną imprezę PiS

Premier Mateusz Morawiecki opuścił szczyt Unii Europejskiej przed jego zakończeniem. Jak podało RMF FM, w kuluarach mówiło się o tym, że w Sejmie jest opłatek posłów PiS, na który Morawiecki chciał zdążyć.

Szef polskiego rządu w drodze do Polski wytłumaczył jednak, że jego powrót podyktowany jest spotkaniami w kancelarii premiera oraz kilkoma pilnymi i tajnymi dokumentami, które na niego czekają.

Reklamy

W drodze do Polski szef rządu przyznał, że aby przyjechać na szczyt UE musiał skondensować wiele spotkań w Polsce. Mój kalendarz był dość wypełniony wcześniej – podkreślił Morawiecki i dodał, że „zrezygnował z bardzo wielu rzeczy”, ale jest kilka bardzo pilnych spraw i tajnych dokumentów, które na niego czekają. Dlatego udał się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wychodzący ze spotkania opłatkowego najważniejsi politycy PiS, z byłą premier Beatą Szydło na czele, milczeli po pytaniu o przerwany szczyt Morawieckiego. Wiceprezes PiS Adam Lipiński przyznał, że premier mógł opuścić szczyt, by zdążyć na opłatek z posłami PiS. Ostatecznie jednak posłowie PiS nie doczekali się premiera.

Źródło: rmf24.pl

Musisz o tym wiedzieć!