21 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieZnów kolesiostwo i nepotyzm? Bliska znajoma Morawieckiego prezesem radia

Znów kolesiostwo i nepotyzm? Bliska znajoma Morawieckiego prezesem radia

Rada Mediów Narodowych odwołała Tomasza Dudę ze stanowiska prezesa Radia Wrocław, a na jego miejsce wybrała Jolantę Piątek, która, jak donosi Gazeta Wyborcza, prywatnie jest znajomą Mateusza Morawieckiego – nowo mianowanego premiera.

O tym, że Tomasz Duda prawdopodobnie pożegna się ze stanowiskiem prezesa Radia Wrocław, mówiono od dawna. W połowie listopada został zawieszony przez radę, która poinformowała, iż powodem decyzji jest „niemożliwość dalszej współpracy”. Bardzo szybko pojawiły się informację, że stery w Radiu Wrocław obejmie Jolanta Piątek, która dała się poznać jako rzeczniczka prasowa KGHM Polska Miedź. I choć za Dudą ujęły się związki zawodowe, a swoje wątpliwości odnośnie zbyt szybkiego nominowania nowego prezesa zgłaszał członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun, to ostatecznie Duda stracił stanowisko.

Reklamy

Nową prezes Radia Wrocław, co nie było żadnym zaskoczeniem, została Jolanta Piątek. Jej wybór zbiegł się jednak ze zmianą na stanowisku Prezesa Rady Ministrów. Jolanta Piątek jest bliską znajomą Mateusza Morawieckiego. Od 1995 roku pracowała w Radiu Wrocław, by w 2016 roku zostać rzeczniczką KGHM. W końcu Piątek wróciła do radia, najpierw do Rady Programowej, a teraz jest prezesem stacji.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Musisz o tym wiedzieć!