Wielka wpadka Polskiej Fundacji Narodowej.

Wielka awantura o świąteczne życzenia. Polska Fundacja Narodowa kontra politycy PiS – donosi Wirtualna Polska. Spot Polskiej Fundacji Narodowej, organizacji powołanej przez rząd PiS, by dbać o wizerunek Polski za granicą, zaczyna się jak żart: spotykają się ksiądz, rabin i imam. Wszyscy z Polski. Ale zamiast awantury są życzenia.

“My naród Polski, chcemy przesyłać świąteczne życzenia do narodu Stanów Zjednoczonych i podziękować za waszą rolę w wydarzeniach sprzed 28 lat i pomoc w zapewnieniu naszej wolności” – mówią wspólnie ks. Jacek Skrobisz, luterański ksiądz Wiesław Żydel, prawosławny duchowny o. Henryk Paprocki, rabin Michael Schudrich i mufti Janusz Aleksandrowicz. Wszyscy składają życzenia: “A freilicher Chanuka”, “Merry Christmas”, “Eid Mubarak” i w końcu “Happy Holidays”.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Ta ostatnia fraza wzbudziła oburzenie wśród sympatyków i polityków partii rządzącej. Dlaczego? Bo to według nich znak poprawności politycznej.

Polska Fundacja Narodowa to założona przez rząd PiS fundacja utworzona przez 17 spółek Skarbu Państwa. We władzach spółki zasiadają m.in. warszawski radny PiS Cezary Jurkiewicz, a w zarządzie zasiada też kojarzony z partią Maciej Świrski. Najgłośniejszym przedsięwzięciem PFN była jak dotąd budząca olbrzymie kontrowersje akcja billboardowa “Sprawiedliwe Sądy”.

Źródło: Wirtualna Polska