[Counter-Box id="1"]

PiS przegrał wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Jaśle. Mandat po zmarłym radnym Romanie Strojku obejmie Bogusława Wójcik, 67-letnia emerytowana pielęgniarka reprezentująca Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami. Do głosowania uprawnionych było 1 847 mieszkańców. Wzięły w nim udział 303 osoby. Komisarz wyborczy w Krośnie poinformował, że frekwencja wyniosła zaledwie 16,4 proc.

O mandat walczyło pięcioro kandydatów. Zwyciężyła Bogusława Wójcik. Oddano na nią 180 głosów. Jak podliczyli jaślanie, było to druzgocące zwycięstwo. Zdobyła o 50 głosów więcej niż pozostali kandydaci razem.

Reklamy

Bogusława Wójcik była już radną w III (1998-2002) i IV (2002-2006) kadencji. Jest społeczną przewodniczącą Zarządu Osiedla Jasło-Kopernika, członkiem Rady Nadzorczej Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przewodniczyła Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle.

Popierana oficjalnie przez PiS, ale startująca z własnego komitetu Iwona Trawińska-Ćwiertniewicz dostała 70 głosów. Joanna Banach-Gancarz z komitetu „Jaślanie” – 40 głosów, Mateusz Kandefer z komitetu „Bądźmy razem dla Jasła” – 8 głosów, zaś Agnieszka Andruch z komitetu „Rodzina – wolni i solidarni” – 5 głosów.


Tak jak Podkarpacie bywa określane bastionem PiS w skali ogólnopolskiej, tak Jasło i powiat jasielski jest takim bastionem w skali wojewódzkiej. W ostatnich wyborach na burmistrza Jasła wygrał w drugiej turze kandydat Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Pabian. Teraz kandydat popierany przez rządzących przegrał z kretesem. Opozycja twierdzi, że takie wyniki to jest prawdziwa przyczyna zmian w ordynacji wyborczej.

Źródło: Twoje Jasło, Twitter

Poprzedni artykułRadosław Sikorski ostro o Jarosławie Kaczyńskim
Następny artykułPosłowie PiS złożyli fałszywe zeznania? Sędzia Tuleya masakruje decyzję prokuratury