“Z Jarosławem Kaczyńskim nigdy nie rozmawiamy o słupkach. Tylko w jego przypadku poparcie i władza są tylko środkiem. Cel jest inny. Dla Tuska władza była celem samym w sobie, a to zasadnicza różnica” – powiedział w rozmowie z serwisem 300polityka.pl Jarosław Gowin.

Gowin sceptycznie odniósł się do perspektyw powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. “Widać, że afera reprywatyzacyjna i VAT to kwestie, które nie pozwolą mu odzyskać wiarygodności” – ocenił. Stwierdził też, że obserwując kongres Platformy i w miarę sensowne wystąpienie Grzegorza Schetyny oraz kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy “może ta Platforma może nie jest takim trupem”.

Reklamy

Porównując prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem stwierdził, że “Dla Tuska polityka to surfowanie po falach popularności”, a “dla Kaczyńskiego polityka to uparte dążenie do przodu, nawet jeżeli zalewają nas fale. Powietrza już czasem w płucach brak, nadchodzi nowa fala, ale wciąż idzie się do przodu”.

Mówiąc o premierze Mateuszu Morawieckim Gowin ocenił, że będzie on “raczej szanowany niż kochany” jak Beata Szydło przez wyborców i działaczy PiS-u. “Ale w połączeniu ze zdecydowanym wsparciem, jakiego udziela mu Jarosław Kaczyński, na pewno będzie samodzielnym premierem” – podkreślił.

Źródło: 300polityka.pl

Poprzedni artykułArogancja władzy. Kaczyński pędził przez miasto łamiąc przepisy o ruchu drogowym
Następny artykułProminentny polityk PiS podszywał się pod kogoś innego. Grozi mu więzienie