Prokuratura – jak wynika z informacji podanych przez wPolityce.pl – będzie wnioskować o uchylenie immunitetu Stanisławowi Kogutowi. “CBA ma dysponować nagraniami i innymi dowodami, z których ma wprost wynikać, że prominentny senator PiS przyjmuje korzyści majątkowe” – napisano na portalu.

Jeszcze niedawno Kogut komentował zatrzymanie swojego syna. “Każdy ma prawo przeszukać i przesłuchać. Ja nie wiem, o co chodzi. Mam zaufanie do wszystkich dzieci, nie tylko do syna. Nie podejrzewam go o jakieś przestępcze działania. Mam też zaufanie do działań CBA| – mówił w rozmowie z RMF FM. W komentarzu dla Polskiej Agencji Prasowej mówi z kolei, że cała sprawa “to jest uderzenie we mnie, w senatora Koguta, nie kogo innego. Uderzenie w to, że tylu ludziom niepełnosprawnym się pomaga. Dla mnie to jest wstyd i hańba, nie będę tego komentował”, dodał jednak, że zlecił “żeby wszystkie dokumenty przekazano, my mamy wszystko idealnie czyste”.

Senator Kogut prowadzi w Stróżach w województwie małopolskim Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Jest tam prezesem zarządu. Według danych ze strony, w ramach struktur fundacji działają m.in. Hospicjum im. Chrystusa Króla – stacjonarne i domowe; ośrodek rehabilitacyjny dla osób chorych na stwardnienie rozsiane; ośrodek sportowo-rehabilitacyjny; Warsztaty Terapii Zajęciowej; Zakład Aktywności Zawodowej; Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjne im. Ojca Pio.

Reklamy

Źródło: wPolityce.pl

Poprzedni artykułSeria katastrof lotniczych w wojsku? Co ze śmigłowcami ratowniczymi pyta Macierewicza generał .
Następny artykułZasłużony nauczyciel ofiarą działań PiS. Skandaliczna decyzja wojewody?