24 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieTo dlatego manipulują przy kodeksie wyborczym? Kolejna przegrana PiS w wyborach samorządowych.

To dlatego manipulują przy kodeksie wyborczym? Kolejna przegrana PiS w wyborach samorządowych.

Kandydatka popierana przez PiS przegrała w Lubaczowie na Podkarpaciu. Bastion PiS drży w posadach? Tego samego dnia PiS przegrał wybory uzupełniające w Jaśle.

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Lubaczowie odbyły się w ostatnią niedzielę. Musiały zostać przeprowadzone po śmierci jednego z radnych. Frekwencja nie była oszałamiająca. Jak poinformowała Dorota Zwierzyńska, sekretarz miasta, uprawnionych do głosowania było tu 594 osób. W wyborach oddanych zaś zostało tylko 167 głosów.

Reklamy

O głosy wyborców walczyło czworo kandydatów. Wszyscy startowali z komitetów niezależnych, ale jedna z kandydatek cieszyła się poparciem PiS. Najwięcej głosów zebrał Roman Łańcucki, reprezentujący KWW Nasze Miasto. Zagłosowało na niego 59 osób. Drugie miejsce zajęła Anna Kordys z KWW Prawica Lubaczowa. To tę kandydatkę popierał PiS. Zdobyła 54 głosy i musiała uznać pierwszeństwo Romana Łańcuckiego.

Pozostali kandydaci dostali 40 i 13 głosów.

Tego samego dnia odbyły się także wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Jaśle. Wygrała je Bogusława Wójcik, reprezentująca Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami pokonując kandydata PiS.

Podkarpacie jest uważane za bastion PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma tu zdecydowaną przewagę w sejmiku, marszałek podkarpacki jest jedynym w kraju z legitymacją tego ugrupowania.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Musisz o tym wiedzieć!