20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieKolejna dziwna nominacja Ziobro na prezesa sądu. Brak kadr daje się we...

Kolejna dziwna nominacja Ziobro na prezesa sądu. Brak kadr daje się we znaki?

Magdalena Mroczkowska, powołana na stanowisko szefowej Sądu Rejonowego w Wałbrzychu, sędzią została dopiero w lutym ubiegłego roku. Wcześniej aż 51 razy bezskutecznie startowała w konkursach informuje Gazeta Wyborcza.

Dotychczasowym prezesem wałbrzyskiego sądu była Aleksandra Abramowska-Podlińska, sędzia z 20-letnim stażem pracy. Jej kadencja kończyła się 21 listopada 2018 roku. Informacja o odwołaniu ze stanowiska przyszła z Ministerstwa Sprawiedliwości do sądu w poniedziałek faksem bez żadnego uzasadnienia. Tym samym faksem odwołano zastępczynię Violettę Pawelec. Nową prezes Sądu Rejonowego w Wałbrzychu została 36-letnia Magdalena Mroczkowska. Decyzja o jej nominacji wywołała konsternację w środowisku sędziowskim, bo nowa szefowa ma bardzo małe doświadczenie. Sędzią została dopiero w lutym 2016 roku.

Reklamy

Jednak największe wątpliwości wobec powołania Magdaleny Mroczkowskiej na stanowisko prezesa wałbrzyskiego sądu budzi fakt, że przez 10 lat asystentury sędziowskiej, według danych Krajowej Rady Sądowniczej, aż 51 podchodziła do konkursu na sędziego. Wszystkie te próby były jednak nieudane, Mroczkowskiej powiodło się dopiero za 52. razem.

Magdalena Mroczkowska jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, w 2015 roku ukończyła studia podyplomowe prawa medycznego i bioetyki, rozpoczęła też studia doktoranckie na UWr.

Czy Zbigniew Ziobro jest w pełni świadomy kogo nominuje na poważne stanowiska? czy zastępowanie fachowców z 20.letnim stażem ludźmi, którzy 51 razy odpadli w konkursie to dobry pomysł?

Źródło: Gazeta Wyborcza

Musisz o tym wiedzieć!