Morawiecki jest zakładnikiem Kaczyńskiego stwierdził w „Kropce nad i” lider PO Grzegorz Schetyna. Odniósł się w ten sposób do zmian, jakie w swojej w kancelarii przeprowadził nowy premier Mateusz Morawiecki.

Jako przykład podał powołanie posła PiS Marka Suskiego na szefa gabinetu politycznego. W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której poinformował o zmianach w swojej kancelarii. Posłanka PiS Joanna Kopcińska została nowym rzecznikiem rządu, Marek Suski szefem gabinetu politycznego, a Michał Dworczyk szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To do tej sprawy nawiązał w „Kropce nad i” TVN24 lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Reklamy

„Prezes Kaczyński upokarza Morawieckiego. Pokazuje mu swojego asystenta i oficera politycznego do pilnowania spraw: biurka, korespondencji, komputera i codziennej aktywności” – skomentował przejście Suskiego do gabinetu nowego premiera. „Uważam, że to jest haniebne i kompromitujące dla tego, który przyznaje się do tego, że jeszcze oczekuje Marka Suskiego i go wita na pokładzie” – dodał Schetyna, który twierdzi, że Morawiecki „jest zakładnikiem” Kaczyńskiego. „Przyjął tekę premiera i teraz mu Kaczyński mebluje gabinet. Dla mnie to jest żenujące i kompromitujące. Można akceptować taką formułę funkcjonowania, tylko ja uważam, że na końcu swoją wiarygodnością płaci ten, kto się godzi na taką sytuację” – dodał.

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułNowa afera „lub czasopisma”? PiS chce usunąć przecinek z ważnej ustawy!
Następny artykułKończy się społeczne przyzwolenie na manipulacje TVP. Akcja protestacyjna w Warszawie