Suski będzie pełnić rolę kontrolera Morawieckiego? To upokorzenie dla premiera

Morawiecki jest zakładnikiem Kaczyńskiego stwierdził w “Kropce nad i” lider PO Grzegorz Schetyna. Odniósł się w ten sposób do zmian, jakie w swojej w kancelarii przeprowadził nowy premier Mateusz Morawiecki.

Jako przykład podał powołanie posła PiS Marka Suskiego na szefa gabinetu politycznego. W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której poinformował o zmianach w swojej kancelarii. Posłanka PiS Joanna Kopcińska została nowym rzecznikiem rządu, Marek Suski szefem gabinetu politycznego, a Michał Dworczyk szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To do tej sprawy nawiązał w “Kropce nad i” TVN24 lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Prezes Kaczyński upokarza Morawieckiego. Pokazuje mu swojego asystenta i oficera politycznego do pilnowania spraw: biurka, korespondencji, komputera i codziennej aktywności” – skomentował przejście Suskiego do gabinetu nowego premiera. “Uważam, że to jest haniebne i kompromitujące dla tego, który przyznaje się do tego, że jeszcze oczekuje Marka Suskiego i go wita na pokładzie” – dodał Schetyna, który twierdzi, że Morawiecki “jest zakładnikiem” Kaczyńskiego. “Przyjął tekę premiera i teraz mu Kaczyński mebluje gabinet. Dla mnie to jest żenujące i kompromitujące. Można akceptować taką formułę funkcjonowania, tylko ja uważam, że na końcu swoją wiarygodnością płaci ten, kto się godzi na taką sytuację” – dodał.

Źródło: tvn24.pl