„Kilka minut temu złożyliśmy do marszałka projekt najważniejszej według nas ustawy w tej kadencji parlamentu. Najważniejszej dla milionów polskich seniorów, osób w dostojnym wieku, emerytów i rencistów, osób które dzisiaj potrzebują dzisiaj ogromnego wsparcia od państwa.” – powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Seniorzy przez ostatnie dwa lata zostali postawieni sami sobie. Otrzymali najniższą waloryzację od lat, nie otrzymali obiecanego 500+ na święta, pomimo że dwukrotnie takie projekty składaliśmy. Dwukrotnie te projekty zostały odrzucone” – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz w Sejmie, na konferencji razem z seniorami ze Szczytna, Piaseczna i Michałowa.

Reklamy

„Dziś w Sejmie złożyliśmy projekt ustawy Emerytura bez podatku. Czyli tyle ile mamy emerytury dzisiaj brutto, tyle będziemy dostawać netto. Jak ktoś ma 1000 zł, to dostanie naprawdę 1000 zł na rękę. Jak ktoś ma 1500 zł, to dostanie 1500. Dla wielu to naprawdę duża podwyżka” – dodał prezes PSL stwierdzając, że to sztandarowy projekt, z którym PSL pójdzie do wyborów samorządowych i parlamentarnych.

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułPiS przeciął świąteczne stoły piłą nienawiści
Następny artykułPiSowskie podziękowania za codzienna propagandę?