20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieNiebywały skandal w świętokrzyskiem. Publicysta Radia Maryja został patronem ulicy za życia.

Niebywały skandal w świętokrzyskiem. Publicysta Radia Maryja został patronem ulicy za życia.

Dobiega końca dekomunizacja patronów ulic w województwie świętokrzyskim. W Kurzelowie patronem jednej z nich został ks. prof. Henryk Witczyk, m.in. kapelan 'Solidarności’, wykładowca KUL, a także publicysta Radia Maryja – donosi „Gazeta Wyborcza”. Zastąpił Mariana Buczka.

Wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek na konferencji prasowej ogłosiła, że zarządzeniem zastępczym zmieniła nazwy ulic w pięciu miejscowościach w regionie. Największe emocje wzbudziła zamiana w Kurzelowie, gdzie Mariana Buczka zastąpił ks. prof. Henryk Witczyk.

Reklamy

Wojewoda argumentując wybór patrona ulicy wyliczała zasługi księdza profesora, który pochodzi z parafii w Kurzelowie.

– Jest kapelanem „Solidarności”, w latach 1991-93 zakładał radio i wydawnictwo Jedność, jest wykładowcą na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej, honorowym obywatelem Miasta i Gminy Włoszczowa, założył stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II, przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi – mówiła Wojtyszek.

Czy na pewno chodzi o działalność dla Solidarności? Czo może o fakt, że ksiądz jest także publicystą Radia Maryja, a w Telewizji Trwam założył Telewizyjny Uniwersytet Biblijny, w którym prowadzi wykłady.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Musisz o tym wiedzieć!