Szokujące wyznanie przedstawiciela układu władzy. Ne wiedzą jakie będą skutki zakazu handlu w niedziele

Od 1 marca 2018 r. zacznie obowiązywać w Polsce zakaz handlu w niedzielę. Najpierw w obejmie wszystkie niedziele poza pierwszą i ostatnią w miesiącu, by w 2020 r. objąć już niemal każdą w roku. Super Express donosi, że rząd nie wie jakie będą tego skutki.

Projekt ustawy wrócił po poprawkach z Senatu do Sejmu. Wiceminister Stanisław Szwed ujawnił, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie ma pojęcia, jakie będą skutki proponowanych zmian w handlu. Szczere wyznanie wiceszefa resortu pracy znalazło to odpowiedź na interpelację posła Józefa Lassota (PO). Parlamentarzysta z opozycji zadał konkretne pytania i chciał uzyskać informacje od ministerstwa. Lassota zapytał o to czy zakaz handlu nie wpłynie na poziom zatrudnienia w branży handlowej i czy budżet państwa nie poniesie strat finansowych z tego powodu?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Odpowiedź wiceministra Stanisława Szweda cytuje serwis wiadomoscihandlowe.pl. “Z żadnych badań nie wynika jednoznacznie, jakie konkretnie skutki w sferze ekonomicznej, a także w obszarze zatrudnienia spowodują rozwiązania zawarte w omawianej ustawie” – odpowiedział Stanisław Szwed i dodał, że “Trzeba także pamiętać, że szacowano skutki finansowe rozwiązań zawartych w pierwotnej wersji obywatelskiego projektu ustawy, którego kształt uległ zmianom w trakcie prac parlamentarnych.”

Z wyznania wynika, że władza wprowadza zakaz i zobaczy co się wtedy stanie. Gratulujemy.

Źródło: Super Express