Zmiana na stanowisku premiera może oznaczać kłopoty dla prezesa TVP Jacka Kurskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Mateusz Morawiecki uważa, iż szef Telewizji Publicznej jest obciążeniem dla jego rządu – informuje Gazeta Wyborcza.

“Premier Morawiecki ocenia prezesurę Kurskiego jako obciążenie dla rządu – te rewelacje od kilku dni krążą na Woronicza i wśród bliskich współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego” – napisano w dzienniku. “Premier ocenia, że Kurski ze swoją agresywną propagandą był dobry na pierwszym etapie, a teraz trzeba się wyciszyć. I Morawiecki przekona do tego Kaczyńskiego” – mówi rozmówca gazety.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w PiS już od pewnego czasu szukają następcy Jacka Kurskiego, ale – póki co – nikt nie chce się podjąć zadania pokierowania TVP. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniany jest wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Reklamy

Nad Kurskim od tygodni zbierają się czarne chmury. Odwołać prezesa TVP może tylko Rada Mediów Narodowej.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułDramat tysięcy bezpłodnych par. Rządowy Zakaz wykorzystania sprzętu in vitro pozbawia ich szans na dzieci
Następny artykułRadny PiS znęcał się nad żoną i córką. Teraz chcą dla niego bezwzględnego więzienia