20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieGigantyczne koszty ochrony politycznych wieców Kaczyńskiego. Tysiące policjantów strzegą miesięcznic smoleńskich w...

Gigantyczne koszty ochrony politycznych wieców Kaczyńskiego. Tysiące policjantów strzegą miesięcznic smoleńskich w Warszawie

Koszty zabezpieczenia miesięcznic są wysokie za sprawą Obywateli RP – twierdzi policja. Tymczasem portal OKO.press pisze: „w listopadzie Obywateli nie było, a koszty i tak wyniosły 308 tys.”

Policja przekonuje, że koszty zabezpieczenia miesięcznic smoleńskich są duże, bo musi chronić je przed Obywatelami RP, którzy łamią przepisy o zgromadzeniach. Ale w listopadzie 2017 roku Obywatele zapowiedzieli, że nie staną na trasie miesięcznicy. A w porównaniu z niektórymi miesiącami 2017 roku, koszt jej zabezpieczenia nie tylko nie spadł, ale wzrósł.

Reklamy

jak donosi portal OKO.press w obstawie listopadowej miesięcznicy smoleńskiej uczestniczyło 1741 funkcjonariuszy. Na ich wynagrodzenie oraz na paliwo do 341 pojazdów (138 samochodów osobowych, 192 terenowych i busów, 1 armatki wodnej, 1 gigantofonu, 3 ruchomych punktów zatrzymań i 6 sanitarek) policja wydała łącznie 308 tys. złotych.

W sumie, od początku rządów PiS, czyli od listopada 2015 roku, do listopada 2017 roku, koszt zabezpieczenia miesięcznic przekroczył już 5,1 mln złotych.

Źródło: OKO.press

Musisz o tym wiedzieć!