“To PiS nałożył na Polskę sankcje” – uważa Leszek Balcerowicz, odnosząc się do uruchomienia art. 7 wobec naszego kraju. – “Łamanie konstytucji i wartości unijnych nie mogło pozostać bez odpowiedzi” – dodaje.

Balcerowicz, który był gościem TVN24, ocenił, że partia rządząca, forsując reformę sądownictwa, posunęła się do “niebywałej propagandy”.

“Wiadomo, że tempo pracy sądów wymaga poprawy. Ale trzeba naprawiać grypę nie wywołując raka. A upolitycznienie sądów jest rakiem. Mam tylko nadzieję, że sędziowie się temu oprą” – powiedział były wicepremier i minister finansów w “Kropce nad i”.

Reklamy

Balcerowicz był też pytany, czy sądzi, że Mateusz Morawiecki będzie w stanie przekonać Unię, by nie kontynuowała wobec Polski procedury, która może skończyć się nałożeniem sankcji. “Najważniejsze jest to, że zło już się stało. To PiS nałożył na Polskę sankcje. Takie łamanie konstytucji i wartości europejskich, z jakimi mieliśmy do czynienia przez ostatnie dwa lata, nie mogły nie doczekać się odpowiedzi” – odpowiedział Balcerowicz.

Jak ocenił, nowy premier nie będzie w stanie zmienić wizerunku Polski w oczach Brukseli. “Morawiecki popiera swoimi wypowiedziami skandaliczny, PiS-owski kurs. Czy z faktu, że zna angielski, mają wyniknąć jakieś pozytywne konsekwencje?” – pytał retorycznie. – Moim zdaniem uprawia kompletnie nieuzasadnioną propagandę polegającą na tym, że wyrywa liczby z kontekstu i nadaje im fałszywe interpretacje” – stwierdził.

Źródło: Money.pl

Poprzedni artykułOgromne nagrody dla Szydło. Pensja jej nie wystarczała?
Następny artykułSkandaliczne działania PiSowskich służb. To forma nacisku na przeciwników władzy?