20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieEmerytura bez podatku i likwidacja zmiany czasu w programie PSL

Emerytura bez podatku i likwidacja zmiany czasu w programie PSL

Wprowadzenie emerytury bez podatku, 500+ dla seniorów i pracowników ochotniczej straży pożarnej oraz likwidacja zmiany czasu – to główne propozycje legislacyjne Polskiego Stronnictwa Ludowego na pierwsze półrocze 2018 r. podane przez PAP. Posłowie PSL przedstawili plany ustawodawcze ugrupowania na przyszły rok.

Poseł PSL Paweł Bejda podczas konferencji prasowej podkreślił, że flagowym projektem partii na pierwsza połowę przyszłego roku jest wprowadzenie emerytury bez podatku. „Zależy nam na tym, aby emerytura brutto stała się emeryturą netto. Seniorzy podczas licznych spotkań podkreślali, że 40 lat pracy to wystarczający czas płacenia podatków. To byłby ogromny zastrzyk finansowy, dla emerytów.”

Reklamy

Jak dodał, PSL postuluje też wprowadzenie świadczenia 500+ dla emerytów i seniorów. „Wystąpiliśmy z projektem ustawy w 2017 r. Niestety nie zostało to zrozumiane przez PiS. Wrócimy do tego tematu i będziemy chcieli, aby wszystkie kluby poparły ten projekt” – zapowiedział Bejda.

PSL będzie występować również o przyznanie świadczenia 500+ dla strażaków OSP. „Jeżeli Wojska Obrony Terytorialnej mogą mieć co miesiąc 500 zł, to uważamy, że Ochotnicza Straż Pożarna też powinna być doceniona” – stwierdził poseł Bejda.

Ludowcy będą też walczyć o zachowanie dotychczasowego wieku emerytalnego dla rolników. PSL zajmie się także projektem „Godzina dla rodziny” oprzedłuży również projekt regulacji „złotówka za złotówkę”. Według ugrupowania niemal 50 tys. rodzin w Polsce nie otrzymuje świadczenia 500+ ponieważ nieznacznie przekraczają próg zarobków. Propozycja PSL jest taka, aby rodzice, którzy przekroczą ten próg o niewielką kwotę, mogli otrzymać świadczenie pomniejszone o tę kwotę.

Rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak podkreślił, że PSL zaproponuje wspólną rozmowę z rządem i wszystkimi partiami parlamentarnymi na temat reformy służby zdrowia.

Źródło: PAP

Musisz o tym wiedzieć!