Czy Antoni Macierewicz straci stołek ministra obrony narodowej? Jak wynika z ustaleń Super Expressu, za takim rozwiązaniem lobbuje Andrzej Duda. Ostatnie słowo należy jednak do Jarosława Kaczyńskiego, a w tle są rozgrywki personalne i walka o wpływy w armii między pałacem a resortem obrony.

W środę premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że zaraz po święcie Trzech Króli przedstawi zmiany w składzie rządu. Co z Antonim Macierewiczem? Szef MON to jeden z najbardziej nielubianych ministrów. W ostatnim sondażu Kantar Millward Brown SA dla Faktów TVN aż 59 proc. badanych uważa, że Macierewicz powinien zostać zdymisjonowany. Nie przepada też za nim prezydent. Od wielu miesięcy toczy się między nimi wojna o kształt polskiej armii. Ich wzajemna niechęć miała się też ujawnić podczas niedawnej wizyty Dudy w Kuwejcie.

Reklamy

“Wygląda na to, że Macierewicz chciał zablokować nasz wylot do Kuwejtu na wigilię z polskimi żołnierzami. Dużo nie brakowało, a do Kuwejtu nie polecieliby funkcjonariusze BOR, by przygotować wizytę. MON nie chciało dać innego samolotu, kiedy okazało się, że hercules jest zepsuty” – mówi w rozmowie z SE osoba z otoczenia głowy państwa.

“Dymisja Macierewicza to jednak nic pewnego. Wygląda na to, że prezes woli kontrolować konflikt prezydenta z szefem MON, niż sam zostać wrogiem Macierewicza” – twierdzi w rozmowie z tabloidem ważny polityk PiS.

Źródło; Super Express

Poprzedni artykułWolność słowa według PiS Żandarmeria Wojskowa chce kneblować usta dziennikarzom?
Następny artykułOgromne nagrody dla Szydło. Pensja jej nie wystarczała?