Myśliwi będą decydować, czy możesz spacerować po lesie i zbierać w nim grzyby. Jeśli będą akurat polować, mogą cię z niego wyrzucić. Jeśli ich nie posłuchasz, zapłacisz grzywnę. Nawet jeśli to będzie twój prywatny las.

O nowym prawie pisze na portalu wyborcza.pl Adam Wajrak. Przepis, dający władzę myśliwym nad polami i lasami – jak pisze autor tekstu – “sprytnie przepchnięto schowany w specustawie dotyczącej zwalczania chorób zakaźnych u zwierząt”.

“Ustawa znowelizowała prawo łowieckie w artykule dotyczącym czynów zabronionych – został tam dodany jeden malutki, ale bardzo znaczący punkt” – pisze Wajrak. Chodzi o artykuł 2 ustawy, w którym dopisano możliwość karania grzywną osoby, która “umyślnie utrudnia lub uniemożliwia wykonywanie polowania”.

Reklamy

“Przepis ten dotknie nie tylko wojujących przeciwników łowiectwa. Będzie mógł być wykorzystany przeciwko każdemu z nas. Co prawda jest w nim zapisane, że przeszkadzanie musi być umyślne, ale przecież wystarczy, że myśliwy poinformuje spacerowicza lub grzybiarza, że właśnie poluje, i od tej chwili już spacerowanie lub zbieranie grzybów będzie umyślnym przeszkadzaniem” – dowodzi Adam Wajrak.

Czy prezes PiS, który podobno lubi zwierzęta, ma świadomość co forsuje jego partia?

Źródło: Wyborcza.pl

Poprzedni artykułPiS chce powołania Ministerstwa Propagandy? Eksperci nie mają wątpliwości
Następny artykułPiS ma poważny problem. Pozew na miliardy za zniszczenie farm wiatrowych