20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieArogancja państwa wobec obywateli przeraża. Myśliwskie lobby dostało gigantyczne uprawnienia

Arogancja państwa wobec obywateli przeraża. Myśliwskie lobby dostało gigantyczne uprawnienia

Myśliwi będą decydować, czy możesz spacerować po lesie i zbierać w nim grzyby. Jeśli będą akurat polować, mogą cię z niego wyrzucić. Jeśli ich nie posłuchasz, zapłacisz grzywnę. Nawet jeśli to będzie twój prywatny las.

O nowym prawie pisze na portalu wyborcza.pl Adam Wajrak. Przepis, dający władzę myśliwym nad polami i lasami – jak pisze autor tekstu – „sprytnie przepchnięto schowany w specustawie dotyczącej zwalczania chorób zakaźnych u zwierząt”.

Reklamy

„Ustawa znowelizowała prawo łowieckie w artykule dotyczącym czynów zabronionych – został tam dodany jeden malutki, ale bardzo znaczący punkt” – pisze Wajrak. Chodzi o artykuł 2 ustawy, w którym dopisano możliwość karania grzywną osoby, która „umyślnie utrudnia lub uniemożliwia wykonywanie polowania”.

„Przepis ten dotknie nie tylko wojujących przeciwników łowiectwa. Będzie mógł być wykorzystany przeciwko każdemu z nas. Co prawda jest w nim zapisane, że przeszkadzanie musi być umyślne, ale przecież wystarczy, że myśliwy poinformuje spacerowicza lub grzybiarza, że właśnie poluje, i od tej chwili już spacerowanie lub zbieranie grzybów będzie umyślnym przeszkadzaniem” – dowodzi Adam Wajrak.

Czy prezes PiS, który podobno lubi zwierzęta, ma świadomość co forsuje jego partia?

Źródło: Wyborcza.pl

Musisz o tym wiedzieć!