Internauci przyłapali Karnowskiego na podawaniu fałszywych informacji. A ten idzie w zaparte

Michał Karnowski zacytował na Twitterze fałszywą informację z profilu internauty, znanego z rasizmu i kłamstw. Przyłapany na kłamstwie prawicowy dziennikarz brnął w zaparte.

“Jaki jest Krzysztofie sens rozmowy z Tobą?” – zapytał Michał Karnowski dziennikarza, który przyłapał go na cytowaniu fakenewsa. Pomimo wykazania, że to fake prawicowy dziennikarz ani nie sprostował fałszywki anii nie usunął wpisu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Peter Sweden, czyli pochodzący ze Szwecji Peter Imanuelsen znany jest z podawania fałszywek, najczęściej mających na celu uderzenie muzułmanów i imigrantów, a także politykę imigracyjną w Europie. Tym razem Imanuelsen stwierdził (bez podania źródła), że w szwedzki urząd imigracyjny szacuje, że może przyjąć 813 tys. imigrantów przez najbliższe cztery lata. Tę informację (zapewne bez weryfikacji) podał Karnowski. Zrobił do tego błąd tłumacząc zwrot “może przyjąć” jako “przyjmie”.

Źródło: Twitter