Co można mieć za 20 miliardów złotych rocznie? Użytkownik serwisu społecznościowego Wykop pokusił się o analizę opierając się na powszechnie dostępnych danych. Wynika z nich, że można sporo…

Za 20 miliardów złotych rocznie można:

Reklamy

Wybudować ok 500 km bezkolizyjnych dróg szybkiego ruchu o przekroju 2×2, a uwzględniając dofinansowanie z UE byłoby to ponad 1000 km. W 5 lat program budowy dróg zakończony, każde polskie miasto stutysięczne zostałoby podłączone ekspresówką do sieci dróg.

ALBO

Kupić ok 60-70 samolotów F-16 w wypasionej wersji (obecnie mamy ich 48 sztuk). W ciągu 5 lat za tą kasę można wystawić siły powietrzne 300-400 nowoczesnych samolotów, które spokojnie jak równy z równym walczyłyby z całą flotą powietrzną potencjalnego przeciwnika w postaci np. Federacji Rosyjskiej.

ALBO

Kupić około 800 czołgów Leopard 2A5. Po 3 latach mamy 2400 leopardów czyli siły zbrojne zdolne pozamiatać każdego przeciwnika. pozostaje pytanie, czy przemysł niemiecki byłby w stanie dostarczyć taką liczbę czołgów w takim czasie. 60 miliardów!!! Ruscy, w tej części Europy, nie mieliby już wtedy nic do gadania.

ALBO

W ciągu 6-7 lat wybudować prawdziwą sieć szkieletową pociągów dużej prędkości między głównymi miastami, ze składami jeżdżącymi ponad 300 km/h. Wtedy podróż z Trójmiasta do Krakowa skróciłaby się do ok 2,5 godzin.

ALBO

Wybudować elektrownię jądrową o mocy 1000 MW (szacunkowy koszt to ok 20 mld właśnie). Po 5 latach mamy 5 takich elektrowni. Po 10 latach stajemy się praktycznie niezależni energetycznie. Oczywiście wiadomo że budowa jednej trwa kilka lat, ale finansowanie na każdą kolejną można by mieć co roku, bo przecież co roku wpada do kieszeni nowe 20 mld.

ALBO

Wybudować 20 tysięcy boisk typu Orlik. Przyzwoita infrastruktura sportowa nawet nie w każdej gminie, ale w każdej najmniejszej wsi.

ALBO

Wybudować 10 (dziesięć) Stadionów Narodowych takich jak ten w Warszawie. Dziesięć!!!

ALBO

W ciągu ok 5 lat zbudować własny system satelitarny alternatywny dla GPS, Glonassa czy Galileo, kupując know-how, dostawę satelitów itd. na rynku.

ALBO

Wybudować w 2 lata Wielki Zderzacz Hadronów. W ramach ułańskiej fantazji moglibyśmy go, pod Sosnowcem umieścić i wymagać wiz wjazdowych dla naukowców walących tam z całego świata do prowadzenia badań.

ALBO….

Albo dać ludziom 500 PLN na dziecko przez JEDEN ROK!

Źródło: Wykop.pl

Poprzedni artykułInternauci przyłapali Karnowskiego na podawaniu fałszywych informacji. A ten idzie w zaparte
Następny artykułPiS przerażony protestem lekarzy. Radziwiłł idzie w zaparte i zapewne wyleci z rządu