Kosiniak-Kamysz liderem zaufania do polityków opozycji w styczniu. Katarzyna Lubnauer druga. 

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, jest liderem zaufania społecznego do polityków opozycji. Pozytywnie ocenia go blisko 30 % badanych a 22,3% osób neutralnie wynika z badania przeprowadzonego przez IBRIS dla portalu Onet.

Na drugim miejscu znajduje się Katarzyna Lubnauer, która zebrała 29,1% głosów pozytywnych, pokonując Pawła Kukiza, który znalazł się na trzeciej pozycji z wynikiem 26,1%. Czwarte miejsce zajął Grzegorz Schetyna, który zdobył 16,9% ocen pozytywnych. 
Niechlubny ranking polityków układu władzy
Powody do niepokoju mają politycy układu władzy. Brak zaufania do nich deklaruje coraz więcej osób. Negatywnym bohaterem sondażu jest niewątpliwie Antoni Macierewicz, do którego negatywny stosunek deklaruje aż 67,2% osób badanych. Drugie miejsce w tym niechlubnym rankingu zajmuje Zbigniew Ziobro. Agresywna kampania niszczenia sądów spowodowała, że negatywnie odnosi się do niego aż 56,5% badanych. Kolejne miejsce zajmuje Jarosław Kaczyński. Źle ocenia go 55,7% społeczeństwa. Dużo negatywnych ocen zbiera też Jarosław Gowin, blisko 47%. 
Zmartwienie prezydenta – coraz więcej negatywnych ocen
Podpisanie fatalnych dla Polek i Polaków ustaw kładzie się coraz głębszym cieniem na prezydenturze Andrzeja Dudy a jego szanse na drugą kadencje zdają się maleć. Negatywnie ocenia go już blisko 40% społeczeństwa. To chyba najgorszy wynik od początku objęcia przez niego stanowiska prezydenta.