Posłanka PiS Anna Sobecka wysłała do Ministerstwa Edukacji Narodowej dwie interpelacje poświęcone trudnej sytuacji uczniów po reformie edukacji i likwidacji gimnazjów – informuje Gazeta Wyborcza.

Rozpoczęta 1 września 2017 r., reforma znacząco wpłynęła na życie szkół. W wielu podstawówkach po raz pierwszy od kilkunastu lat uczy się nie sześć, ale siedem roczników uczniów. Dzieci, które miały pójść do gimnazjów, zostały w siódmych klasach. Uczą się też według nowej podstawy programowej.

Od kilku tygodni na ich trudną sytuację wynikającą z reformy zwracali uwagę Marek Michalak, rzecznik praw dziecka, oraz rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Oficjalnymi pismami obu rzeczników podpierała się dotąd opozycja. Pod koniec grudnia interpelację w tej sprawie niespodziewanie złożyła jednak posłanka PiS Anna Sobecka.

Reklamy

Treść interpelacji dopiero została opublikowana na stronach sejmowych. Sobecka skierowała do minister Anny Zalewskiej dwa pisma.

Sobecka zapytała Zalewską: “Czy ministerstwo dostrzega problem przeładowania programu nauczania siódmoklasistów?” oraz “Jakie działania zostaną podjęte, aby uczniowie w jak najmniejszym stopniu byli narażeni na negatywne skutki wprowadzania reformy edukacji?”.

W drugiej interpelacji Sobecka pyta: “Czy ministerstwo dostrzega problemy dotyczące kwestii przepełnionych korytarzy szkolnych, braku odpowiednich sal lekcyjnych i przeciążonych tornistrów?” oraz “Jakie działania zostaną podjęte w celu poprawy tej sytuacji?”.

Anna Sobecka to posłanka PiS z Torunia – m.in. była nauczycielka. Jej interpelacje do MEN pozostają na razie bez oficjalnej odpowiedzi. Na środę zaplanowano posiedzenie sejmowych komisji edukacji oraz samorządowej na ten temat. W posiedzeniu mają wziąć udział przedstawiciele rodziców i organizacji pozarządowych, którzy zgłaszają poważne zastrzeżenia do przebiegu reformy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułOburzające zachowanie Streżynskiej. Minister cyfryzacji rozdała milionowe premie
Następny artykułDojna zmiana obsadza kolejne doskonale płatne stanowiska. Człowiek z kancelarii Dudy wchodzi do PZU