Zalewska w ogniu krytyki nawet własnej partii. Tragiczna sytuacja siódmoklasistów i bunt rodziców

Posłanka PiS Anna Sobecka wysłała do Ministerstwa Edukacji Narodowej dwie interpelacje poświęcone trudnej sytuacji uczniów po reformie edukacji i likwidacji gimnazjów – informuje Gazeta Wyborcza.

Rozpoczęta 1 września 2017 r., reforma znacząco wpłynęła na życie szkół. W wielu podstawówkach po raz pierwszy od kilkunastu lat uczy się nie sześć, ale siedem roczników uczniów. Dzieci, które miały pójść do gimnazjów, zostały w siódmych klasach. Uczą się też według nowej podstawy programowej.

Od kilku tygodni na ich trudną sytuację wynikającą z reformy zwracali uwagę Marek Michalak, rzecznik praw dziecka, oraz rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Oficjalnymi pismami obu rzeczników podpierała się dotąd opozycja. Pod koniec grudnia interpelację w tej sprawie niespodziewanie złożyła jednak posłanka PiS Anna Sobecka.

Treść interpelacji dopiero została opublikowana na stronach sejmowych. Sobecka skierowała do minister Anny Zalewskiej dwa pisma.

Sobecka zapytała Zalewską: „Czy ministerstwo dostrzega problem przeładowania programu nauczania siódmoklasistów?” oraz „Jakie działania zostaną podjęte, aby uczniowie w jak najmniejszym stopniu byli narażeni na negatywne skutki wprowadzania reformy edukacji?”.

W drugiej interpelacji Sobecka pyta: „Czy ministerstwo dostrzega problemy dotyczące kwestii przepełnionych korytarzy szkolnych, braku odpowiednich sal lekcyjnych i przeciążonych tornistrów?” oraz „Jakie działania zostaną podjęte w celu poprawy tej sytuacji?”.

Anna Sobecka to posłanka PiS z Torunia – m.in. była nauczycielka. Jej interpelacje do MEN pozostają na razie bez oficjalnej odpowiedzi. Na środę zaplanowano posiedzenie sejmowych komisji edukacji oraz samorządowej na ten temat. W posiedzeniu mają wziąć udział przedstawiciele rodziców i organizacji pozarządowych, którzy zgłaszają poważne zastrzeżenia do przebiegu reformy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
richat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
richat
Gość
richat

I ty Brutusie ???