Przerażające słowa Macierewicza. Obecność amerykańskiego wojska na terenie Polski daje nam możliwość przeprowadzenia zmian politycznych

Antoni Macierewicz w wywiadzie dla Polskiego Radia przyznał, że obecność amerykańskich wojsk w Polsce daje PiS możliwość prowadzenia politycznych zmian w kraju. To przerażające słowa, zwłaszcza, gdy wybrzmiewają w ustach jednego z najbliższych współpracowników Jarosław Kaczyńskiego, a jednocześnie polityka oskarżanego o związki z Rosją.

W Polakach tego typu sformułowania budzą bowiem jak najgorsze skojarzenia. Jeśli Macierewicz mówił prawdę, wygląda na to, że cała narracja PiS o niepodległej Polsce, niezależności i wstawaniu z kolan jest zwykłym kłamstwem, obliczonym na zyskanie politycznych punktów.

Sprawa budzi też jak najgorsze skojarzenia historyczne. Wystarczy przypomnieć sprawę Konrada Mazowieckiego, który sprowadził do Polski Krzyżaków. Dla książąt piastowskich, sprowadzenie Zakonu Krzyżackiego miało być tylko narzędziem dla zapewnienia ochrony północnych rubieży ziem piastowskich, a następnie ekspansji Piastów na północ. Nadzieje pokładane przez Konrada Mazowieckiego i innych książąt piastowskich okazały się próżne. Obce wojska zajmowały się wspieraniem własnej polityki, mało zważając na gościnnych gospodarzy.

W tym miejscu warto posłużyć się retoryką, którą często stosują pisowskie media: „Na czyją korzyść działa tak naprawdę Macierewicz? Czyją marionetką jest PiS? Rządzą nami ludzie, których życiorysy są często dziwne i mają niejasne niekiedy powiązania. Układ rządzący pełen takich postaci jest gotów na wszelkie chwyty. Władza jest oblepiona jak lep na muchy: aferami, przekrętami, układami, kłamstwami, służbami, nepotyzmami, cynizmami i arogancką butą. W tak zwanym normalnym państwie, tacy ludzie gnili by dawno w więzieniach, a u nas cały czas cieszą się poparciem społecznym.”

Źródło: Polskie Radio, wPolityce

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
blablaEwanormalnyRadwanowiecŻołnierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

No przecież amerykanie nie postąpią jak Krzyżacy,Co więcej właśnie oni prędzej staną na straży demokracji ,niż sił chcących siłą obalić ustrój państwa,Macierewicz dawno powinien już wylądować u czubków.Tylko nie jest winą szaleńca,że lata po ulicach z siekierą w ręku,tylko kto go na tę ulicę wypuścił i kto mu dał siekierę?

blabla
Gość
blabla

To widać gdzie jankesy tak nieszczęścia.

Żołnierz
Gość
Żołnierz

Wszędzie gdzie USA wprowadzają demokraję mordują miliony ludzi. Korea, Wietnam, Afganisatan, Iran, Kuba, Chile itd itp.

Radwanowiec
Gość
Radwanowiec

Powyższy komentarz w zasadzie nie potrzebuje,dodatkowego komentowania.To wszystko co się w Polsce dzieje,nie napawa OPTYMIZMEM.Partyjne władze,nie dbają.nie tylko o INTERESY POLSKI,ale za nic mają całe społeczeństwo.Liczy się tylko własny interes na dzień dzisiejszy,żadnej perspektywy na przyszłość.Odchodzący MINISTROWIE,nie dość,że nie mieli żadnej koncepcji w swoich RESORTACH A NAWET JE NISZCZYLI JAK MACIEREWICZ,to jeszcze mają pretensje do całego świata,że ich nieudaczników odwołują. Czy nowi MINISTROWIE,coś zmienią-NIC.to co dziś zrobiono,to kolejna próba,oszukania polityków w UE. Chcą w ten sposób poprawić WIZERUNEK POLSKI,NIE DLA SPOŁECZEŃSTWA,tylko poprawy beznadziejnych notowań PARTII PiS.Jest to bardzo naiwne,ponieważ w UE,nie ma prostactwa politycznego.Unia dawno przejrzała poczynania „WIZJONERA” z Nowogrodzkiej.… Czytaj więcej »

Ewa
Gość
Ewa

Dla mnie to zdrada!!!

normalny
Gość
normalny

Zamienił stryjek paleczkę na kijek-czyli Kaczor odwołal Maciara a zastąpił go debilnym Blaszczakiem mysląc,że spoleczeństwo nie myśli i nie odbiera obydwu jednakowo.

normalny
Gość
normalny

Morawło kaczorowi..iecki nic w chwili obecnej nie ugrywa w Brukseli ,bo oni wiedzą dokladnie o co chodziło Kaczorowi.akurat w dzień wizyty zmiana w rządzie? przecież Tusk jest Polakiem i wie co w trawie piszczy!