Przerażające słowa Macierewicza. Obecność amerykańskiego wojska na terenie Polski daje nam możliwość przeprowadzenia zmian politycznych

Antoni Macierewicz w wywiadzie dla Polskiego Radia przyznał, że obecność amerykańskich wojsk w Polsce daje PiS możliwość prowadzenia politycznych zmian w kraju. To przerażające słowa, zwłaszcza, gdy wybrzmiewają w ustach jednego z najbliższych współpracowników Jarosław Kaczyńskiego, a jednocześnie polityka oskarżanego o związki z Rosją.

W Polakach tego typu sformułowania budzą bowiem jak najgorsze skojarzenia. Jeśli Macierewicz mówił prawdę, wygląda na to, że cała narracja PiS o niepodległej Polsce, niezależności i wstawaniu z kolan jest zwykłym kłamstwem, obliczonym na zyskanie politycznych punktów.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Sprawa budzi też jak najgorsze skojarzenia historyczne. Wystarczy przypomnieć sprawę Konrada Mazowieckiego, który sprowadził do Polski Krzyżaków. Dla książąt piastowskich, sprowadzenie Zakonu Krzyżackiego miało być tylko narzędziem dla zapewnienia ochrony północnych rubieży ziem piastowskich, a następnie ekspansji Piastów na północ. Nadzieje pokładane przez Konrada Mazowieckiego i innych książąt piastowskich okazały się próżne. Obce wojska zajmowały się wspieraniem własnej polityki, mało zważając na gościnnych gospodarzy.

W tym miejscu warto posłużyć się retoryką, którą często stosują pisowskie media: “Na czyją korzyść działa tak naprawdę Macierewicz? Czyją marionetką jest PiS? Rządzą nami ludzie, których życiorysy są często dziwne i mają niejasne niekiedy powiązania. Układ rządzący pełen takich postaci jest gotów na wszelkie chwyty. Władza jest oblepiona jak lep na muchy: aferami, przekrętami, układami, kłamstwami, służbami, nepotyzmami, cynizmami i arogancką butą. W tak zwanym normalnym państwie, tacy ludzie gnili by dawno w więzieniach, a u nas cały czas cieszą się poparciem społecznym.”

Źródło: Polskie Radio, wPolityce