W sieci pojawiło się zestawienie, które obrazuje tragiczną sytuację lekarzy rezydentów. Jego autor pokazuje najpierw warunki umowy o pracę lekarza, zestawiając je z obraźliwymi komentarzami pod adresem lekarzy, a na końcu dodając informację o śmierci z przepracowania młodej lekarki.

Samo w sobie zestawienie jest już bardzo mocne. To co również przeraża, to używanie przez środowiska popierające rząd tak obrzydliwych metod jak dyskredytacja lekarzy poprzez internetową nagonkę z fikcyjnych kont założonych na profilach społecznościowych. Wspólnym mianownikiem tych wszystkich nienawistnych komentarzy jest swojego rodzaju cyfrowy podpis, w postaci ogromnego ładunku agresji. Tak, jakby każdy z piszących używał tego samego wzoru.

Reklamy

Brutalne metody walki z lekarzami, język nienawiści, którym epatują te internetowe komentarze, mają jednak drugą stronę. Zwykli ludzie odwracają się od tego typu postaw. Agresja obróci się przeciwko tym, którzy ją masowo produkują.

Poprzedni artykułNikt nie traktuje poważnie Zalewskiej? Anja Rubik odrzuca zaproszenie minister
Następny artykułPrzerażające słowa Macierewicza. Obecność amerykańskiego wojska na terenie Polski daje nam możliwość przeprowadzenia zmian politycznych