Wstrząsające zestawienie na temat lekarzy rezydentów i nienawistny atak internetowych hejterów popierających rząd.

W sieci pojawiło się zestawienie, które obrazuje tragiczną sytuację lekarzy rezydentów. Jego autor pokazuje najpierw warunki umowy o pracę lekarza, zestawiając je z obraźliwymi komentarzami pod adresem lekarzy, a na końcu dodając informację o śmierci z przepracowania młodej lekarki.

Samo w sobie zestawienie jest już bardzo mocne. To co również przeraża, to używanie przez środowiska popierające rząd tak obrzydliwych metod jak dyskredytacja lekarzy poprzez internetową nagonkę z fikcyjnych kont założonych na profilach społecznościowych. Wspólnym mianownikiem tych wszystkich nienawistnych komentarzy jest swojego rodzaju cyfrowy podpis, w postaci ogromnego ładunku agresji. Tak, jakby każdy z piszących używał tego samego wzoru.

Brutalne metody walki z lekarzami, język nienawiści, którym epatują te internetowe komentarze, mają jednak drugą stronę. Zwykli ludzie odwracają się od tego typu postaw. Agresja obróci się przeciwko tym, którzy ją masowo produkują.

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Barbara Krystyna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Barbara Krystyna
Gość
Barbara Krystyna

W mieście w którym mieszkam (około 30 tyś, mieszkańców) był szpital powiatowy z 14 oddziałami i tysiącem łóżek. Obecnie jest tylko interna,chirurgia,neurologia i kardiologia. Ordynatorzy tych oddziałów mają powyżej 60 lat.Za parę lat przejdą na emeryturę.Młodych następców nie ma. Lekarze rodzinni to sami emeryci powyżej 70 roku życia. Niedługo przestaną pracować, a młodych i chętnych do tej pracy-brak. Czarno widzę przyszłość opieki zdrowotnej na tym terenie i nie tylko. Trzeba młodym lekarzom i personelowi pomocniczemu zapewnić wysokie podwyżki pensji, aby zachęcić do wykonywania tej ciężkiej i koniecznej pracy dla dobra chorych. To powinno być priorytetem obecnego Rządu. Skoro nas stać… Czytaj więcej »