Kolejne przykłady kolesiostwa? PiS rozdaje lukratywne posady swoim działaczom w Małopolsce.

Początek roku przyniósł zmiany personalne w zarządzie wielickiej Kopalni Soli i podległych jej spółek. Niektóre nominacje szokują. Kierowanie Zakładem Mechanicznym powierzono absolwentowi… AWF-u – informuje Dziennik Polski.

Szeregi władz spółek wielickiej kopalni zasilili dwaj mieszkańcy Niepołomic. Nowym prezesem Zakładu Mechanicznego został przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego Marek Burda (PiS), a drugim wiceprezesem kopalnianej Trasy Turystycznej mianowano byłego posła Jana Ziobrę (Solidarna Polska). Nowy szef Zakładu Mechanicznego (spółki córki Kopalni Soli, świadczącej usługi z zakresu obróbki skrawaniem i ślusarstwa) jest absolwentem krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego (specjalizacja – trener piłki nożnej). W ostatnich latach pracował w gminnej spółce “Solne Miasto” w Wieliczce (zarządzającej m.in. krytą pływalnią), a wcześniej był nauczycielem wychowania fizycznego i dyrektorem w kilku szkołach w powiecie wielickim. Na swej stronie internetowej Marek Burda chwali się także, że ukończył studia podyplomowe „Zarządzanie przedsiębiorstwem”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Natomiast 28-letni Jan Ziobro, dla którego utworzono stanowisko drugiego wiceprezesa TT, zrobił licencjat z zakresu logistyki oraz zaoczne studia z finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

W Wieliczce nikt nie ma wątpliwości, że to nominacje z klucza politycznego.

“PiS rozdaje stanowiska w spółce Skarbu Państwa swoim ludziom. Niby nic nowego, jednak zrobienie „wuefisty” prezesem specjalistycznego Zakładu Mechanicznego, to przekracza już wszelkie granice absurdu” – komentuje sprawę jeden z wielickich samorządowców.

Dziennikarzom nie udało się skontaktować z Markiem Burdą i Janem Ziobro. Z informacji, które uzyskali w kopalni wynika, że Burda został wybrany na prezesa ZM, a Ziobro na członka zarządu ds. usług TT, decyzją zarządu Kopalni Soli “w zgodzie z obowiązującymi statutami tych spółek, tj. w drodze powołania na wspólną kadencję”.
Źródło: Dziennik Polski