Według Radosława Sikorskiego rekonstrukcja rządu, może oznaczać przedterminowe wybory – cytuje Wirtualna Polska. “Sondaże mogą być zawyżane nawet o 15 proc.” – powiedział minister spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL. Zgadza się również z decyzją o zdymisjonowaniu Antoniego Macierewicza. “Teraz niech udowodni zamach” – stwierdził.

Były minister obrony narodowej w rządzie PiS skomentował zmiany na stanowisku szefa tego resortu. – Dymisja należała się Macierewiczowi od dawna. Pycha została ukarana – zaznaczył Radosław Sikorski.

“Macierewicz powinien teraz udowodnić zamach smoleński. Jeżeli był wybuch, to dlaczego było słychać krzyki pilotów, a nie było słychać wybuchu? To wykorzystywanie tragedii narodowej dla polityki, a Macierewicz jest w tym papieżem” – dodał.

Reklamy

Sikorski opowiedział też o wyzwaniach przed którymi będzie musiał stanąć Mariusz Błaszczak. “Trzeba odbudować morale i etos wojska. Tam pomiata się generałami. To kolejna tragedia po katastrofie smoleńskiej. Mam nadzieję, że generałowie wrócą, bo strasznie trudno takich żołnierzy zastąpić. Oby nowy szef MON był w stanie to zrobić” – stwierdził i dodał, że “Widzieliśmy co się działo z gen. Kraszewskim. Sam Macierewicz nie ma dostępu do informacji niejawnych, bo zostały mu odebrane” – powiedział polityk i wyraził nadzieję: “Obyśmy skończyli tę żenującą szopkę polityczną. W wojsku niszczy się ludzi dla własnego widzimisię.”

Źródło: Wirtualna Polska

Poprzedni artykułKolejne przykłady kolesiostwa? PiS rozdaje lukratywne posady swoim działaczom w Małopolsce.
Następny artykułBlisko 30 tysięcy premii za 3 miesiące pracy. Tak nagradza się władza