Polacy masowo odwracają się od mediów kontrolowanych przez układ władzy. PiSowskie radio zmierza na dno?

Trójka i Jedynka, czyli sztandarowe stacje Polskiego Radia zanotowały największe spadki w zestawieniu słuchalności, a ich wyniki obniżyły się do rekordowo niskich poziomów – wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

W IV kwartale ub.r. na pozycji lidera rynku radiowego w Polsce umocniło się RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem słuchalności w zestawieniu. Z piątego na trzecie miejsce awansowała Eska, która wyprzedziła Jedynkę i Trojkę. Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od października do grudnia 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 26,6 proc., po wzroście względem analogicznego okresu rok wcześniej o 2,6 pkt. proc. Tak wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu.

Udział PR 1 spadł o 1,8 pkt. proc. do 6,9 proc. – najniższego wyniku tej stacji w historii badania Radio Track. Dyrektor Programu 1 Polskiego Radia, Rafał Porzeziński, z końcem stycznia rezygnuje z kierowania anteną. Z czwartego na piąte miejsce spadła Trójka z wynikiem na poziomie 6,1 proc. (jest to najniższy wynik słuchalności tej stacji od 2009 roku). W najnowszej fali udział PR 3 poszedł w dół o 1,9 pkt. proc. – najbardziej w zestawieniu.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o