Radna i członkini zarządu powiatu Halina Dzięgło na Facebooku udostępniła krytykę WOŚP nazywając Fundację: „Wielkie Oszustwo Świadomych Przekrętów”, dopisała też: „skończcie sponsorować tego komucha i złodzieja”.

Radna i członkini zarządu powiatu Halina Dzięgło udostępniła post krytykujący WOŚP, choć powiatowy szpital korzysta ze sprzętu podarowanego przez organizację. W udostępnionym przez nią poście opublikowanym po raz pierwszy w 2015 roku, krytykującym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pojawiają się takie słowa jak „komuch”, „złodziej”, a skrót WOŚP jest rozwinięty jako „Wielkie Oszustwo Świadomych Przekrętów”.

Reklamy

„WOŚP 😂 Wielkie Oszustwo Świadomych Przekrętów . Ktoś powiedział zostawić Owsiaka ,on pomaga chorym dzieciom 😂 Bo się popłaczę 😂 W kraju gdzie Kopacz, doktor Ewa przyznaje sobie i swoim koleżkom bajońskie kwoty premii i nagród ,za nic ,mając wysokie diety i mnóstwo pieniędzy ,nie ma na szpitale i sprzęt ??? Trzeba żebrać ??? Poważnie 😂 Tak,trzeba żeby Jurkowi żyło się lepiej ,żeby komuch miał co źreć i za co bujać się tu i tam 😃 Skoro jest na premie jest na szpitale ! Ludzie weźcie zacznijcie używać mózgu i skończcie sponsorować tego komucha i złodzieja !” – napisała w udostępnionym poście z 2015 roku (pisownia i interpunkcja oryginalne).

Portalowi MojaOlesnica.pl radna powiedziała, że kiedyś wspierała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. „Teraz przestałam ze względu przez właśnie takie informacje. Część sprawdziłam i część jest prawdą. Nie wiem, czy wszystkie, bo wszystkiego nie jestem w stanie sprawdzić. Bo jeżeli jest trochę prawdy, to trzeba uważać”.

Poinformowała jednocześnie o utracie zaufania do WOŚP po sprawach sądowych, prawdopodobnie z blogerem piszącym o organizacji. Powiedziała, że wspiera Caritas, bo według niej – właśnie ta organizacja procentowo ma przeznaczać więcej środków na pomoc niż na cele administracyjne.

Na przestrzeni lat otrzymał Powiatowy Zespół Szpitali z s. w Oleśnicy otrzymał od WOŚP sprzęt o wartości przekraczającej 600 tys. złotych.

Źródło: MojaOlesnica.pl

Poprzedni artykułKompromitacja Morawieckiego w sprawie podatków. Rząd jeszcze je podwyższy?
Następny artykułNieudolność PiS w zarządzaniu finansami państwa przeraża. Ogromne koszty obsługi programu 500 Plus.