Patryk Jaki zarzucił organizatorom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, że pieniądze zbierane do puszek podczas finału przeznaczane są na Przystanek Woodstock, który jego zdaniem promuje “cywilizację śmierci”. Na to obojętni nie pozostali rodzice dziewczynki, którzy przebywali w tym samym szpitalu co syn i żona wiceministra sprawiedliwości.

Patryk Jaki krytykę pod adresem WOŚP wygłosił w dniu finału Orkiestry, w programie „Kawa na ławę” na antenie TVN 24, a potem podtrzymał we wpisie na Facebooku.

Reklamy


Na jego słowa zareagował Jerzy Owsiak, który podczas jednej z konferencji w warszawskim sztabie WOŚP stwierdził, że słowa wiceministra sprawiedliwości były krzywdzące.

“Uraził pan setki tysięcy osób, które zaangażowały się w ten finał. Nie ma pan prawa krzywdzić tych ludzi. Te słowa nigdy nie powinny paść z ust osoby, która reprezentuje organizację, która ma w nazwie słowo “sprawiedliwość”. Będziemy się domagali przeprosin” – powiedział szef WOŚP.

Na słowa wiceministra zareagowali też rodzice dziewczynki, która czekała na przeszczep serca, ale nie doczekała się. Anielka odeszła 26 października 2017 roku.

Poproszony przez Wirtualną Polskę o komentarz, Patryk Jaki ostro odniósł się do autorów wiadomości. “W związku z tym, co piszą ci ludzie z zacietrzewienia politycznego – haniebnie wykorzystując swoją zmarłą córkę – jest ohydne. Co gorsza, jest nieprawdziwe” –powiedział. – “Gdyby przyjąć rozumowanie ludzi piszących ten list, to by oznaczało, że każdy, kto korzysta z publicznej służby zdrowia, ma obowiązek wspierać WOŚP, bo inaczej won ze szpitala” – przekonywał wiceminister. – “Przypominam, że kwota, którą przez te wszystkie lata zebrał WOŚP stanowi zaledwie 0,001 procenta tego, co – między innymi ja – płacę na służbę zdrowia. Liczby są twarde, jeśli nie kupiłby tego sprzętu WOŚP, to i tak byłby w szpitalu” – uważa Patryk Jaki.

A my tylko chcemy spytać: Patryk Jaki nie jest zacietrzewiony politycznie?

Źródło: Facebook, Wirtualna Polska, Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułOto efekty ideologii głoszonej przez Ziobro. Lekarz odmawia przyjmowania pacjentów z tej partii
Następny artykułWiadomo kto pisze propagandowe paski w TVP. Działają na polecenie Kurskiego