Jeszcze więcej propagandy z TVP? 100 milionów na kolejny budynek

Gmach, w którym znajdą się studia “Wiadomości”, “Teleexpressu”, “Panoramy” i TVP Info, ma kosztować ponad 100 mln zł. Inwestycja, dzięki której programy informacyjne TVP za kilka lat przeniosą się do nowego lokum ma ruszyć w tym roku.

Budynek, określany mianem A bis, stanie na terenie głównej siedziby nadawcy przy ul. Woronicza w Warszawie. Zajmie miejsce starego wieżowca A, który zburzono trzy lata temu z powodu zagrożenia katastrofą budowlaną. Konkurs na projekt nowego lokum Telewizyjnej Agencji Informacyjnej rozpisano jeszcze, gdy prezesem TVP był Juliusz Braun, a rozstrzygnięto za prezesury Janusza Daszczyńskiego. Teraz pomysł przejął trzeci z kolei zarząd telewizji, pod kierunkiem Jacka Kurskiego. Wydatki zaakceptowała już rada nadzorcza TVP. Będą ponoszone stopniowo, a dokładniejsze koszty budowy będą znane po przeprowadzeniu przetargów.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Źródło: Interia.pl