Tysiące osób protestowało w środę w kilkudziesięciu miastach. To Czarny Protest i Czarna Środa przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego, ale też przeciw posłom, którzy doprowadzili do odrzucenia przez Sejm obywatelskiego projektu „Ratujmy kobiety”.

W Warszawie protest organizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet przemaszerował ulicami. Uczestnicy spotkali się przy Wiejskiej, przy siedzibie Platformy Obywatelskiej. Skąd udali się na Nowogrodzką, przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości.

Z kolei zgromadzeni na katowickim rynku przed Teatrem Śląśkim skandowali “Myślę, czuję, decyduję”. Zaraz potem krzyczeli “Hańba”. To drugie hasło skierowane było do posłów, którzy przyczynili się do odrzucenia przez Sejm projektu “Ratujmy kobiety”.

Reklamy

Podobne akcje zorganizowano zresztą w kilkudziesięciu polskich miastach, w tym we Wrocławiu, Łodzi, Sosnowcu oraz Częstochowie.

10 stycznia 2018 Sejm głosami prawicy i prawicy udającej centrum, w tym posłów i posłanek udających opozycję, wyrzucił do kosza obywatelski projekt Ratujmy Kobiety. Głosowanie nie dotyczyło zmiany ustawy antyaborcyjnej, a zaledwie skierowania projektu do prac w komisji.

Źródło: TVN, nasze miasto, Gazeta Wyborcza, Twitter

Poprzedni artykułTo było tylko mydlenie oczu Polakom. Żadnych reparacji wojennych od Niemiec nie będzie
Następny artykułJadwiga Emilewicz ostro krytykowała Kaczyńskiego za Smoleńsk. Czy zapłaci za to utratą stanowiska?