[Counter-Box id="1"]

120 tysięcy Polaków podpisało się pod projektem przywracającym wcześniejszy wiek emerytalny dla rolników – informuje na swoich stronach Polskie Stronnictwo Ludowe. Podpisy zostały złożone w Sejmie przez Obywatelski Komitet Godnej Emerytury Dla Rolników oraz prezesa PSL.

“Jak rządziliśmy wiek emerytalny dla rolników wynosił 55 lat dla kobiet i 60 lat dla mężczyzn. PiS podniósł go o 5 lat. To najlepiej pozuje, kto jest prawdziwym sojusznikiem polskiej wsi” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Reklamy

Od początku roku rolnicy nie mogą już przechodzić na wcześniejszą emeryturę. PiS lekką ręką skazał ich na pracę do śmierci. Tymczasem rolnicy są jedyną grupą społeczną pozbawioną płatnych urlopów i zwolnień lekarskich. Po przejęciu władzy PiS, wyłącznie rolnikom podniosło wiek emerytalny aż o 5 lat. Rządzący wcześniej odrzucili zarówno zapisy prezydenckiego projektu, jak i poprawki PSL utrzymujące niższy wiek emerytalny pracujących na roli.

Polskie Stronnictwo Ludowe aktywnie włączyło się w zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o rolniczych emeryturach. “Uważamy, że rolnikom za ich ciężką pracę należy się wcześniejszy wiek emerytalny. Tak jak zagwarantowało to PSL” – zadeklarował Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Sejm ustawą o obniżeniu wieku emerytalnego rolników ma się zająć w najbliższych tygodniach.

Źródło; PSL.org

Poprzedni artykułPiS to pieniądze i stanowiska dla swoich. Dużo pieniędzy
Następny artykułObrzydliwe działanie TVP. Znany krakowski profesor ofiara chorej ideologii