20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSąd nie miał litości. Żona ministra nadzorującego Policję ukarana!

Sąd nie miał litości. Żona ministra nadzorującego Policję ukarana!

Liliana Z., żona wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego, została skazana za spowodowanie wypadku samochodowego! Jak donosi Super Express sąd skazał ją na najwyższą przewidzianą prawem grzywnę – 500 zł i pokrycie kosztów sądowych. To dwukrotnie więcej, niż wnioskowała policja, którą rządzi… mąż skazanej.

W piątek w Sądzie Rejonowym w Sokółce odbyło się posiedzenie, na którym sąd odrzucił wniosek policji o ukaranie Liliany Z. Godzinę później, na kolejnym posiedzeniu, sąd wyrokiem nakazowym skazał Lilianę Z. na grzywnę w kwocie 500 zł i obciążył ją kosztami sądowymi – poinformował Wiesław Żywolewski, rzecznik Sądu Okręgowego w Białymstoku. Wyrok nie jest prawomocny.

Reklamy

Do wypadku z udziałem Liliany Z. doszło w lipcu ubiegłego roku na krajowej ósemce między Białymstokiem a Augustowem . We wsi Krzywa kobieta zjechała na przeciwległy pas jezdni i uderzyła w jadące z przeciwka BMW. W mercedesie razem z żoną podróżował wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. W wypadku nikt nie ucierpiał.

Źródło: Super Express

Musisz o tym wiedzieć!