Kolejna kara dla Polski? Tym razem chodzi o prawo autorskie.

Komisja Europejska pozwie Polskę za niewdrożone unijne przepisy dotyczące praw autorskich – dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio. Decyzja ma zostać ogłoszona w czwartek.

Przepisy z 2014 r. w sprawie zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i pokrewnymi trzeba było wdrożyć do końca kwietnia 2016. Polska jest jednym z kilku krajów, które tego nie zrobiły. O sprawie poinformowała na Twitterze korespondentka Polskiego radia Beata Płomecka.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Komisja Europejska dwukrotnie zwracała się z ponagleniami, ale rząd PiS informował, że jest w trakcie wprowadzania przepisów. Teraz Komisja chce złożyć pozew do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Jeśli Polska wdroży dyrektywę, Komisja Europejska może cofnąć wniosek. Ewentualny wyrok będzie oznaczać kary finansowe.

Źródło: Polskie Radio