[Counter-Box id="1"]

Sąd Rejonowy w Chełmnie uznał posła PiS Łukasza Zbonikowskiego winnym naruszenia nietykalności cielesnej żony w 2015 r., ale postanowił warunkowo umorzyć postępowanie na okres rocznej próby – donosi Interia. Zbonikowski został uniewinniony od takiego samego zarzutu co do zdarzeń w 2016 r.

Sprawa toczyła się z prywatnego aktu oskarżenia, który złożyła żona posła. Zarzuciła mu, że dwukrotnie we wrześniu 2015 i lipcu 2016 r. naruszył jej nietykalność cielesną – do zdarzeń tych miało dojść w Sarnowie (gmina Stolno w powiecie chełmińskim).

Reklamy

Sąd uznał Zbonikowskiego za winnego częściowo jednego z czynów – z września 2015 roku – z tym zastrzeżeniem, że nie uderzył żony w głowę, ale naruszył jej nietykalność cielesną, szarpiąc za rękę i ubranie podczas próby odebrania telefonu komórkowego. Jednocześnie Zbonikowski został uniewinniony od zarzutu naruszenia nietykalności cielesnej żony w 2016 r. Sąd nie dał w tym zakresie wiary zeznaniom kobiety. Małżonkowie są w trakcie procesu rozwodowego.

Łukasz Zbonikowski to nie jedyny polityk PiS, którego żona oskarżyła o znęcanie się. Podobne oskarżenia wysuwa żona Senatora Waldemara Bonkowskiego, a także żona radnego z Bydgoszczy Rafała Piaseckiego.

Czy w stosunku do senatora i radnego z PiS temida też okaże się tak łaskawa?

Źródło: Interia.pl

Poprzedni artykułWielkie zmiany w MON. Błaszczak czyści po Macierewiczu?
Następny artykułOpłata recyclingowa nawet w restauracji! Nowy podatek – niejasne przepisy.