Kaczyński wysłał list do członków PiS. Prezes partii przyznaje w nim: impulsem do jego napisania było tajne głosowanie, w którym senatorowie obronili swojego kolegę, Stanisława Koguta.

Jarosław Kaczyński swój list zamieścił na Facebooku. Na wstępie napisał: “Nie ukrywam, że szczególnym impulsem (…) stały się podjęte ostatnio decyzje wielu naszych Koleżanek i Kolegów pełniących zaszczytny urząd Senatora RP”.

Reklamy

Wyjaśnił, że chodzi o zeszłotygodniowe tajne głosowanie w sprawie wyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, który jest podejrzewany przez prokuraturę o korupcję.

“Oto przedstawiciele naszej formacji, noszącej nazwę Prawo i Sprawiedliwość, odmówili potraktowania jednego ze swych członków jak obywatela RP, zwykłego obywatela, nie korzystającego z żadnych przywilejów” – napisał Kaczyński.

Jarosław Kaczyński napisał też, że zadaniem PiS jest “przywrócenie uczciwości w życiu publicznym”, ale “Niestety, wielu senatorów Prawa i Sprawiedliwości zeszło z tej drogi.” I zapowiedział “jak najdalej idące konsekwencje”, ale systemowe, a nie personalne. Kaczyński chce bowiem zmian w regulaminie Senatu oraz w ustawie regulującej kwestię immunitetu parlamentarnego.

Źródło: Facebook

Poprzedni artykułPomylili mieszkania. Samotny ojciec poturbowany
Następny artykułNazistowskie zespoły popierane przez prawicowe media?