Regularne dotacje rządu dla Rydzyka. Miliony płyną szerokim strumieniem

Fundacja o. Tadeusza Rydzyka otrzymała kolejne 12 mln zł z rządu – informuje “Super Express”. Tym razem dotacja przeznaczona jest na położenie rur, które będą przekazywać ciepło mieszkańcom Torunia.

To nie pierwsze dofinansowania dla toruńskiej geotermii, która w 2016 r. dostała 27 mln zł na wiercenia, a następnie 19,5 mln zł na budowę ciepłowni. Toruński duchowny już 10 lat temu zaczął walczyć o pieniądze na odwierty geotermalne. Teraz na swojej inwestycji zacznie zarabiać, ale musi najpierw podłączyć się do miejskiej sieci.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tabloid wskazuje, że fundacja zakonnika może liczyć na państwowe wsparcie. Na położenie rur z ciepłowni do szkoły przyznano dotację w wysokości 4 mln zł. Kolejne 8,3 miliona przyznano na ułożenie ponadpięciokilometrowego odcinka rur, którymi popłynie ciepło do toruńskich mieszkań.

Według wyliczeń tabloidu redemptorysta może zyskać na swojej inwestycji kilkadziesiąt milionów zł rocznie, bo tyle mają płacić mu co roku mieszkańcy Torunia.

Źródło: Super Express