Antysemickie żarty w TVP. Czy to właściwie na antenie telewizji publicznej?

W programie “W tyle wizji” Marcin Wolski i Rafał Ziemkiewicz żartowali ze sporu wokół ustawy o IPN. Ich żarty spotkały się z oburzeniem ze strony wielu internautów.

“Stosując taką terminologię można powiedzieć, że to nie były niemieckie ani polskie, tylko żydowskie obozy. Bo w końcu kto obsługiwał krematoria?” – spytał kpiąco Marcin Wolski w studio TVP Info. “No i kto w nich ginął?” – dopowiedział Rafał Ziemkiewicz.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Tak w programie satyrycznym “W tyle wizji” komentowano polsko-izraelski spór wokół noweli ustawy o IPN. Strona polska utrzymuje, że chodzi przede wszystkim o skuteczne narzędzie w walce z określeniem “polskie obozy śmierci”. Do nowych przepisów krytycznie odniosły się władze Izraela. Ta krytyka wywołała ostrą reakcję niektórych polskich polityków i publicystów. Wśród nich znalazł się Rafał Ziemkiewicz, którego mocno kontrowersyjny wpis oburzył część polskiej opinii publicznej.

Nowe przepisy stanowią, że każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne – będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech.

Źródło: Onet.pl, Twitter